Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Boot menu na dysku zewnetrznym

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomekch973

tomekch973

First Rank

• Użytkownicy
  • 60 postów

Napisano 10 12 2012 - 01:03

Witam.

Posiadam dysk zewnetrzny o pojemnosci 120GB.
Podzielilem go na 2 partycje. Pierwsza z nich (100GB) na filmy, gry itd, a druga na oprogramowanie (windows 7, xp, backtrade)

I teraz moje pytania:
1. Jak wrzucic, przez jaki program wrzucic te obrazy plyt tak aby byly bootowalne podczas startu systemu
2. Jak zrobic "boot menu"

Znalazlem kilka poradnikow dotyczacyh boot menu,ale cos nie idzie mi zrobienie go, najbardziej chodzilo by mi o to aby po stworzeniu boot menu wrzucac sobie obrazy do jednego folderu a pozniej przy starcie systemu, wybierac sobie ten obraz ktory chce "odpalic"

Moj system to Windows XP Professional SP3.

Czekam na odpowiedz, Pozdrawiam :)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 10 12 2012 - 09:50

Nie jestem pewien, czy w 100% zrozumiałem twój zamiar, ale może pomoże ci program WinToFlash?

#3 tomekch973

tomekch973

First Rank

• Użytkownicy
  • 60 postów

Napisano 10 12 2012 - 10:17

nie do konca o to, moze innaczej wytlumacze.

Chodzi o to zebym na dysku zew mial utworzony folder o nazwie np iso do ktorego wrzucam obrazy plyt, czyli. np. windows 7, windows xp itd.

nastepnie aby podczas startu systemu po uruchomianiu bootowania z usb wyswietllila mi sie lista tych obrazow ktore wrzucilem do folderu iso, chodzi o cos takiego: Dołączona grafika
pozniej zalozmy ze w tej liscie znajduje sie obraz plyty instalacyjnej windows 7, klikam na niego i rozpoczyna sie instalator systemu.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 10 12 2012 - 15:33

Szczerze mówiąc, rozumiem twoją potrzebę, ale to podpada trochę pod propagowanie piractwa, bo jakoś nie wierzę, żebyś miał aż tak dziwne potrzeby, aby na wyrywki, co dzień na przykład - wpinać ten dysk do swojego kompa i na zawołanie zmieniał sobie system. Pomijając oczywistość absurdalności rozwiązania, bardziej wygląda mi to na bieganie od klienta do klienta i ładowanie im systemów, na jakie akurat mają ochotę. A wątpię, abyś miał pod ręką pęk kluczy do legalizowania aktywacji...

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#5 tomekch973

tomekch973

First Rank

• Użytkownicy
  • 60 postów

Napisano 10 12 2012 - 16:06

szczezrze mowiac nie posiadam tych legalnych oprogramowan, chodzi mi o to aby miec gdzies na jednym dysku wszytskie potrzbne mi windowsy, oprogramowania do testowania pamieci, dysku itd. lepiej odpalac i wybierac co sie chce niz wkladac za kazdym razem inna plyte :)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 10 12 2012 - 18:19

http://searchengines...spl-t62658.html

[11] Na forum nie można zarówno oferować jak i prosić o: nielegalne oprogramowanie oraz pliki chronione prawem autorskim, a także o metody obejścia zabezpieczeń programów lub systemów. Zabronione jest informowanie o miejscu składowania takich plików, podawanie w postach seriali i bezpośrednich linków do cracków. Treści tego typu będą usuwane bez uprzedzenia. Wszelkie inne sposoby propagowania pirackiego oprogramowania w dowolnej formie podpadają również pod powyższe restrykcje.

Nie ma przebacz. :huh:
Zamykam.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych