Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Odzyskanie danych.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kera

kera

First Rank

• Użytkownicy
  • 45 postów

Napisano 23 12 2012 - 17:40

Witam,

ukradziono mi komputer na którym miałem dośc sporą liczbę danych. Pół roku temu przerzuciłem ok. 60GB na drugi komputer, z którego po jakimś czasie je usunąłem.

Przeskanowałem dysk tego komputera na którym dane znajdowały się przez chwilę programem "testdisk". Efekt jest taki, że odzyskałem ok. 20GB danych (głównie zdjęc). Niestety są to powielone kopie kilkunastu folderów,a tych na których najbardziej mi zależy nie ma w ogole (było to ok. 40GB zdjęc w dużej rozdzielczości)

Czy istnieje możliwośc odzyskania reszty innym programem lub czy odpłatna usługa odzyskiwania danych przyniesie lepszy efekt? Zależy mi głównie na odzyskaniu zdjęc i w miarę możliwości plików Worda.

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 23 12 2012 - 17:43

A czego używałeś dotychczas do odzysku?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 kera

kera

First Rank

• Użytkownicy
  • 45 postów

Napisano 23 12 2012 - 18:00

Dzięki za odpowiedź. Tylko "testdisk", tak jak napisałem w pierwszym poście.

#4 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 23 12 2012 - 18:14

W zasadzie to powinienes zrobic kopie posektrowa dysku i na kopii dopiero bawic sie w odzysk.
Sprobuj mdme, shareware moze tylko po jednym pliku odzyskiwac, dlatego rozejrzyj sie za witaminizowana wersja.
W zasadzie przy wprawnym uzytkowaniu to z softwareowej strony najmocniejszy program tego typu.

#5 kera

kera

First Rank

• Użytkownicy
  • 45 postów

Napisano 23 12 2012 - 18:16

Dzięki Groszexxx, zrobiłem tak, że odzyskuje na inna partycje. Zaraz poczytam w jaki sposob zrobic taka kopie.

#6 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 23 12 2012 - 21:22

Nie radze nigdy odzyskiwac na ten sam nosnik. Juz lepiej na pena - chociaz transfer diametralnie spadnie. Pliki sa czasem w roznych miejscach fizycznie na dysku - partycja to nie czesc fizyczna dysku, a logiczna. Moim zdaniem moze dojsc do zamazywania informacji. Waznych informacji, na ktorych Ci zalezy, w przypadku zamazania nie pomoze Ci nawet najlepsze laboratorium na swiecie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych