Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Windows się zawiesza i sam restaruje

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gnom1985

Gnom1985

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 12 2012 - 17:43

Witam,

Na wstępie zaznaczę, że nie jestem pewien czy to problem "softowy" czy sprzętowy, ale może ktoś będzie w stanie pomóc.

Do rzeczy. Dzisiaj włączyłem stacjonarkę (na co dzień korzystam z laptopa), aby pograć w nowego Assassina no i po paru minustach wszystko się zawiesiło, pomógł dopiero restart. Systuacja powtórzyła się jeszcze trzy razy i pomyślałem, że to może wina gry i dałem sobie spokój. Jednak później podczas pisania maila stało się dokładnie to samo. Co więcej, po restarcie system już nie wstał. Narzędzie naprawy przywróciło system i niby wszystko okej, jednak gdy włączułem skanowanie antywirusem (Avast) komputer po porstu sie sam wyłaczuł, a właściwie zrestartował (i jeszcze tak dwa razy). Zatem podejżewam, że może być wina jakiegoś wirusa?

Jakieś sugestie, co sprawdzić, jakie logi wrzucić (od razu zaznaczam, że zielony jestem, więc miejcie wyrozumiałość ;) )

Pozdrawiam,

PS Przepraszam, że tutaj. Jak patrzę to powinno być w dziale Windows7.

#2 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 23 12 2012 - 18:06

Sprawdz najpierw pamiec memtestem, sa tu informacje jak to zrobic, wstaw najlepiej na cala nocke - z ta uwaga, zebys testowal naraz tylko jedna kosc.
Potem sciagnij jakiegos bootujacego antywirusa - tez sa tu informacje, ja zawsze rekomenduje avire, czyli w tym przypadku avira rescue cd. Obsluga intuicyjna. Jesli ciagle nic - sprobuj zainstalowac nowego windowsa, chociaz zdaje sobie sprawe, ze trzecia opcja jest najmniej korzystna, to jednak w najkrotszym czasie da najwiecej wskazowek.

#3 Gnom1985

Gnom1985

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 12 2012 - 18:30

Sprawdz najpierw pamiec memtestem, sa tu informacje jak to zrobic, wstaw najlepiej na cala nocke - z ta uwaga, zebys testowal naraz tylko jedna kosc.
Potem sciagnij jakiegos bootujacego antywirusa - tez sa tu informacje, ja zawsze rekomenduje avire, czyli w tym przypadku avira rescue cd. Obsluga intuicyjna. Jesli ciagle nic - sprobuj zainstalowac nowego windowsa, chociaz zdaje sobie sprawe, ze trzecia opcja jest najmniej korzystna, to jednak w najkrotszym czasie da najwiecej wskazowek.

Niestety komputer wywalił BSoD i już nie wstaje. Znaczy można go włączyć ale nawet BIOS się nie ładuje. Na szęście na gwarancji.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych