Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Naprawa pliku NTLDR
  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 XanTyp

XanTyp

    Expert Rank

  • Admins
  • 3887 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Headquarter

Napisano 07 01 2013 - 20:36

Poradnik zaczerpnięty z postu użytkownika leon_neon.
Dziękujemy :)

Aby naprawić brak pliku NTLDR będziemy potrzebować płytę z systemem Windows XP.
1. Na ekranie naszego monitora widnieje komunikat: Wkładamy teraz płytę z systemem Windows XP do napędu CD/DVD i wciskamy kombinację klawiszy Ctrl Alt Delete.
2. Powinien zostać uruchomiony instalator systemu Windows XP. Jeśli tak się nie stało należy zmienić kolejność napędów w biosie.

Dołączona grafika

3. Naciskamy klawisz R. Po chwili zostanie uruchomiona Konsola odzyskiwania systemu Microsoft Windows XP. Jesteśmy proszeni o podanie do której instalacji systemu chcemy się zalogować. W przypadku jednego systemu operacyjnego domyślnie jest to instalacja nr 1, więc wciskamy na klawiaturze 1, a następnie Enter.
4. Podajemy hasło administratora i wciskamy klawisz Enter – jeżeli nie ustawialiśmy hasła nic tutaj nie wpisujemy tylko wciskamy klawisz Enter.

Dołączona grafika

5. Zostaliśmy poprawnie zalogowani: Wpisujemy polecenie: copy d:\i386\ntldr c:\ i wciskamy klawisz Enter. d:\ – oznacza literę napędu w którym znajduje się płyta z systemem. Jeżeli polecenie z d:\ nie zadziała użyj następnych liter: e:\ f:\ g:\ h:\ itd. c:\ – oznacza literę dysku na którym znajduje się zainstalowany windows. Domyślnie jest to c:\ – literę tę odczytujemy z konsoli: C:\WINDOWS> – litera poprzedzająca :\WINDOWS> to litera naszego dysku.

Dołączona grafika

5. Jeżeli uszkodzeniu uległ także plik ntdetect.com wpisujemy polecenie: copy d:\i386\ntdetect.com c:\ i wciskamy klawisz Enter. Jeśli posiadamy inne litery dysków, stosujemy analogicznie instrukcję z 4 punktu podając litery odpowiednich dysków/napędów. To już wszystko. Kończymy pracę z konsolą wpisując polecenie: exit, wyciągamy płytę z napędu i wciskamy klawisz Enter – komputer zostanie uruchomiony ponownie.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych