Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony - hal.dll

• Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#16 Culti

Culti

First Rank

• Użytkownicy
  • 39 postów

Napisano 29 01 2013 - 23:18

No co tam można zepsuć .. :( Generalnie może to być tak zrobione że utworzyłem ten katalog na pendrivie i wkleiłem tam ten plik? ponieważ tak było najszybciej, program po swojemu układa pliki i troche inaczej to wygląda?

Po 2: przecież ten system jest świeżo zrobiony więc właściwie jak może ten plik być zły ;/

#17 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 29 01 2013 - 23:36

Przeczytaj edycję mojego poprzedniego postu, bo zdaje się, ze pisaliśmy w jednym czasie.

Druga rzecz - system Windows jest sprzedawany tylko pod jedną postacią. Nośników cd. Poza oczywiście MSDNAA itp.

Każda inna próba przenoszenia instalatora na inne nośniki nie jest, o ile się orientuję, zgodna z warunkami licencji i system - jako taki - przestaje być towarem podlegającym warunkom gwarancji. Zatem, wszelkie przeróbki automatycznie likwidują odpowiedzialność Microsoftu za swój produkt.

Innymi słowy - instalując system nie z nośnika oryginalnego lub jego kopii bezpieczeństwa - również na płycie - to już tylko i wyłącznie twoja sprawa i twoje zmartwienie.

Możesz kombinować do woli, ale jak widzisz, w końcu i tak musiałeś wrócić do kopii cd, żeby coś wskórać.

Dla mnie rzecz ma się następująco - instalujesz system z płyty i wszelkie niezgodności załatwiasz z konsoli instalatora - również z płyty. Nie mam pojęcia co i jak zostało zmienione (i czy w ogóle) na potrzeby instalatora, który rusza z pena. Nawet nie będę w to wnikał, bo nie taka jest moja rola.

Może mam za małą wiedzę, a może mi się nie chce... Wybacz, ale preferuję proste rozwiązania, bez zbędnych udziwnień.

Zawsze instalowałem system z napędu cd/dvd i nigdy nie doszło do sytuacji, żeby świeży system nie chciał ruszyć z braku jakiegoś pliku.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#18 Culti

Culti

First Rank

• Użytkownicy
  • 39 postów

Napisano 30 01 2013 - 00:09

XanTyp: posiadam Windowsa XP na oryginalnej płycie (dostęp do MSDNAA również posiadam jednak tu nie korzystałem) . Na netbooku nie ma cd-romu więc nie mam jak tego zrobić inaczej niż przez pendriva. Problem z bootowaniem ma na pewno związek z tym, że zainstalowałem linuxa który coś naknocil. 

Przypuszczam więc, że komunikat przy bootowaniu który mówi o pliku hal.dll jest tak na prawdę mylący.

#19 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 30 01 2013 - 06:20

Ale system nie rusza więc to "mylenie się" ma jednak jakieś uzasadnienie.

Linux, jedyne co mógł namieszać - sam z siebie -  to w MBR-ze, chyba, ze z jego poziomu było coś grzebane w Windowsie.

#20 macti

macti

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 31 01 2014 - 18:44

Witam. Zarejestrowałem się, by poradzić gdyż do teraz miałem identyczny problem i posiłkowałem się tym tematem. Wiele nerwów zmarnowałem, ale w końcu Windows odpala normalnie po zainstalowaniu z pendrivea. Pomogła mi zmiana programu, który jest odpowiedzialny za przeniesienie Windowsa z Płytki na Pendrive'a. Wcześniej używałem WinToFlash, 4 razy ponawiałem i nic.. A teraz użyłem WinSetupFromUSB, świetny program, za 1 razem wszystko się zainstalowało poprawnie i odpala Win normalnie.

Pozdrawiam!

#21 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 31 01 2014 - 22:48

Cieszymy się więc razem z kolegą, który zamilkł już rok i jeden dzień temu :)
Zamykam zaległość.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych