Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Przy dysku 3TB widać tylko 745GB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 obelix

obelix

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 226 postów

Napisano 22 01 2013 - 20:04

Witam

Opiszę w czym problem .
Kupiłem dysk WD 3Tb i poprosiłem w sklepie żeby mi utworzyli jedną partycję .Coś mi poknocili bo zamiast no nie wiem dokładnie ile ale pewnie coś koło 2,7 TB mam tylko 745gb pojemności. Niby ich windows chyba XP nie obsługuje takich dużych dysków i nie mogli utworzyć partycji o maksymalnej pojemności.Zona dysk odebrała przyniosła do domu no i mam problem. Jestem teraz za granicą mam do dyspozycji tylko laptopa z Win 7 64bit i mam urządzenie pod który podpinam dysk i przez kabel usb podpinam się do laptopa.W Polsce wpiąłbym się w taśmę w kompie i po kłopocie .Probowałem pod Windowsem usunąć wolumin ale nic nie dało cały czas jest widoczne ,że mam do dyspozycji tylko 745gb tak samo zresztą jak pod Mini tool partition wizard cały czas tylko 745gb. Czy można to jakoś cofnąć a może nowy dysk jest padnięty , albo przez to ,że usb nie daje rady uciągnąć taki duży dysk?
Prosiłbym o pomoc w tym temacie
pozdrawiam

P.S.
Szanowny Panie Groszexxx
Liczę ,że przeczyta Pan również ten mój post stąd moje post scriptum bo tamtem temat został zamknięty.
W moim poprzednim poście odnośnie pierwszego formatowania dysku poczuł się Pan zbulwersowany jego treścią . Być może nie zrozumiał Pan przez moje niefachowe i chaotyczne słownictwo co miałem na myśli i stąd taka reakcja. A chciałem się tylko dowiedzieć czy prawdą jest usłyszana przeze mnie informacja,że lepiej po zakupie nowego dysku nie formatować go pod Windowsem bo ponoć zabiera on więcej z pojemności dysku niż np Partition Magic . Zawsze to człowiek chciały jak najwięcej mieć miejsca do wykorzystania jeśli jest taka możliwość .Być może dla Pana poziom tego pytania jest drażniąco niski ale to tym bardziej na szacunek zasługiwałoby udzielenie odpowiedzi osobie ,która o całe galaktyki jest w tyle za Pana poziomem wiedzy w tym temacie.Po to ktoś wymyślił takie fora aby głupi pytał a mądry odpowiadał.A jako ,że uważam to forum za najbardziej rzeczowe i fachowe to zawsze najpierw tutaj szukam odpowiedzi na mało fachowe być może dla niektórych moje pytania.Sugestii o kwiatkach i smaczkach niestety nie rozumiem ale wynika to pewnie z różnicy poziomów wiedzy między nami za co wypada mi przeprosić i mieć cichą nadzieję ,że nie jest Pan nauczycielem w szkole bo uczniowie mieliby przechlapane.Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogródka na wspólne plewienie niewiedzy.

Groszek znów tak jakby zamilkł bez-śladowo, widać, ten typ grochu tak już ma. Być może znów się obraził, nie wiem. mam nadzieję, że wróci ponownie, tak jak zdarzyło mu się wrócić już kiedyś - wiedzy faktycznie mu nie brak, gorzej niestety z innymi cechami niezbędnymi do poprawnej koegzystencji z pozostałymi forumowiczami.

Użytkownik XanTyp edytował ten post 22 01 2013 - 21:28

#2 vigo5

vigo5

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 961 postów

Napisano 23 01 2013 - 12:25

http://www.servetheh...rd-drive-issue/

_

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych