Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Regulamin forum

regulamin  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Warden

Warden

    First Rank

  • Admins
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 01 2013 - 20:33

ZASADY PANUJĄCE NA FORUM

Zasada nadrzędna: regulamin jest okresowo rozszerzany i modyfikowany.

O każdej zmianie regulaminu informujemy emailem na adres podany w ustawieniach konta.

(ostatnia modyfikacja 2014-03-27)

 

I. OGÓLNE

[1] Forum dyskusyjne służy wymianie poglądów i opinii wszystkich Członków forum.

[2] Forum zakłada aktywność. Oznacza to, że "zaprosiliśmy" Cię do współpracy z nami, ale oczekujemy, ze oprócz korzystania z masy informacji - będziesz sam owe informacje tworzył. Jest to jedna z najważniejszych zasad na naszym forum.

[3] Zabrania się aktywnego używania dwóch lub więcej kont przez jedną osobę lub specjalnego zakładania kolejnego konta, aby uniknąć nadzoru. Multinickowanie uznajemy za zaistniałe i niedopuszczalne, jeśli dwa lub więcej kont figuruje pod tym samym adresem IP - bez względu na stopień ich aktywności.

[4] Prywatna skrzynka (PW): można przechowywać maksymalnie 100 wiadomości. Posiadanie prywatnej skrzynki nie jest obowiązkowe.

[5] Sygnatury: nie należy umieszczać dużych obrazków (spowalnia wczytywanie się strony) oraz długich partii tekstu. Zasady:

- dozwolone jest maksymalnie 550 znaków
- wysokość obrazków nie powinna przekraczać 3 userbarów (60 pixeli), a ich rozmiar 60 KB
- łączna wysokość sygnatury (tekst + obraz) nie powinna przekraczać 150 pixeli
[6] Avatary: mają maksymalny wymiar 90 na 90 pikseli i obowiązują tutaj podobne wytyczne wagi pliku jak w przypadku sygnatur. Użytkownik nie może używać takiego samego avatara jak Administrator lub Moderatorzy.
[7] Rangi użytkownika: są nadawane wg ilości wysłanych postów. Administrator może na zasadzie wyróżnienia przyznać określony profil danej osobie, bez względu na ilość wysłanych przez nią postów.
[8] Osoby, które będą sztucznie wszczynać zbędne polemiki na forum prowadzące do kłótni lub ostrzejszych wypowiedzi, a także w nich uczestniczyć, będą wykluczane z uczestnictwa na naszym forum.
[9] W przypadku zaśmiecania forum przez danego użytkownika dużą ilością postów (krótkich bez głębszej treści) posty te będą usuwane, a w przypadku powtarzalności, konta użytkowników będą zerowane, banowane lub nawet bezpowrotnie usuwane.
[10] Zakaz pisania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych sprzecznych z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną zablokowania konta użytkownika czasowo lub na stale (Tworzone w czasie trwania blokady konta "zastępcze" będą natychmiast usuwane razem ze wszystkimi postami). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Administracja zastrzega sobie prawo do wysyłania e-maili pod adres podany przy rejestracji i nie ponosi odpowiedzialności za niepoprawne wpisanie adresu.
[11] Na forum nie można zarówno oferować jak i prosić o: nielegalne oprogramowanie oraz pliki chronione prawem autorskim, a także o metody obejścia zabezpieczeń programów lub systemów. Zabronione jest informowanie o miejscu składowania takich plików, podawanie w postach seriali i bezpośrednich linków do cracków. Treści tego typu będą usuwane bez uprzedzenia. Wszelkie inne sposoby propagowania pirackiego oprogramowania w dowolnej formie podpadają również pod powyższe restrykcje. (W sprawach wymagających dyskusji prosimy kontaktować się przez PW).
[12] W postach, sygnaturze oraz profilu zabrania się (bez uzyskania zgody administracji) umieszczania ofert handlowych, wszelkich reklam, również stron oraz podawania tak zwanych linków referencyjnych, linków do konkurencyjnych forów dyskusyjnych i serwisów stojących w sprzeczności z założeniami naszego forum. Administrator i Moderatorzy mają prawo poddać edycji profil użytkownika nie stosującego się do tej zasady lub zbanować za ignorowanie regulaminu (dot. tzw. jednopostowców).
[13] Zakaz pisania postów o treści kupię / sprzedam / zamienię. Posty tego typu będą usuwane.
[14] Wszelkie skargi i uwagi na temat treści zawartych na forum można zgłaszać do Moderatorów poszczególnych działów lub, jeśli nie ma takowego, do Administratorów.
[15] Administracja i moderatorzy nie odpowiadają za treści opublikowane na forum przez osoby trzecie.
[16] Treści publikowane przez użytkownika forum searchengines.pl stają się integralną częścią tego forum bez możliwości ich kasowania w przypadku rezygnacji użytkownika z uczestnictwa w aktywnym życiu forum. Administracja i moderatorzy przyjmują jednak uzasadnione wnioski o usuwanie postów (choć nie jest to obligatoryjne).
[17] Zabrania się wykorzystywania forum do czerpania korzyści majątkowych - w żadnej formie.
[18] Osoby nagminnie łamiące zasady, zakładające tematy czy piszące posty które kolidują z celem forum będą wyłączane z udziału w nim. Administrator może zablokować dostęp danej osobie do forum bez podania przyczyny, jeśli ta nie przestrzega niniejszego regulaminu.
[19] Nieznajomość zasad panujących na forum nie jest żadnym wytłumaczeniem w razie ich złamania. Każdy może poświęcić 5 minut na ich przeczytanie.
[20] Każde indywidualne subforum może posiadać dodatkowo swój własny uzupełniający wewnętrzny Regulamin pisania postów, niezbędny do prowadzenia pomocy w danej tematyce. Obowiązkiem każdego użytkownika jest zapoznanie się z tematami przyklejonymi przed napisaniem tematu/posta. Tematy lub posty nie spełniające wymagań danego subforum, będą przenoszone do Kosza bez uprzedzenia.
[21] Forum ma profil techniczny. Uzupełniający dział Hyde Park jest dedykowany nieskrępowanym dyskusjom na różne tematy, z wykluczeniem tematów politycznych i religijnych oraz innych stanowiących potencjalne pole konfliktu.

II. WYSYŁANIE WIADOMOŚCI.
[1] Wysyłanie wiadomości dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
[2] Użytkownicy mogą założyć własny temat / napisać post ogólnie dostępny na forum, wysyłać także prywatne wiadomości, które będą widoczne tylko dla osób, do których zostały wysłane.
[3] Przed wysłaniem pytania proszę o sprawdzenie czy owe pytanie nie zostało już postawione przez kogoś innego. Do sprawdzania służy opcja SZUKAJ (górny, prawy róg strony).
[4] Proszę umieszczać tematy / posty we właściwych działach, w przeciwnym wypadku mogą zostać skasowane, przeniesione do właściwego działu albo zamknięte. W całym forum obowiązuje zakaz umieszczania tego samego postu w kilku działach.
[5] Tytuły tematów powinny być układane jasno i zrozumiale. Nieprawidłowe, np. "Pomocy", "Mam problem" etc., będą kasowane przez moderatora, ew. temat będzie zmieniany na bardziej pasujący do treści, ale to zależy od dobrej woli moderatora. Z każdej nazwy tematu ma wynikać, czego dany wątek dotyczy.
[6] Post piszemy małymi literami, zwracamy uwagę na znaki przystankowe. Pisanie DUŻYMI LITERAMI, pogrubianie, kolorowanie, powiększanie czcionki oznacza ze "coś" w swojej wypowiedzi chcesz podkreślić, na coś zwracasz uwagę. Ale nie cały post. Wyjątkami są kolory: czerwony i bordowy, zarezerwowane dla moderatorów i administratorów, do użycia w przypadku konieczności dopisywania uwag w postach użytkowników.
[7] Jeśli post został edytowany i uzupełniony przez moderatora lub administratora dowolną uwagą, użytkownik nie ma prawa jej usuwać. Z żadnego powodu. Jeśli mimo to tak się stanie, wobec użytkownika zostaną zastosowane skuteczniejsze środki perswazji.
[8] Każdy post przed wysłaniem należy przeczytać ponownie i sprawdzić (opcja "Podgląd wiadomości"). Należy przykładać dużą wagę do poprawności gramatycznej i ortograficznej postu. W przypadku napisania niepoprawnej wiadomości, zawsze można ja edytować i zmienić jej treść (edytować można tylko swoje wiadomości). Dopisywanie nowych postów tuż pod swoim (a ostatnim w dyskusji) może zaowocować kasowaniem ich przez moderatorów (flood). Edycja nie gryzie.
[9] Nowo rozpoczęta wiadomość musi determinować do dyskusji. Oznacza to, że rozpoczynany wątek powinien nie tylko być zgodny z omawianymi tu zasadami, ale także zawierać krótkie wprowadzenie do zagadnienia, opinię piszącego, a dopiero potem ew. pytanie.
[10] Wszelkiego rodzaju logi należy zamieszczać na hostach, dodając w postach jedynie linki do nich.
[11] Post = wypowiedź. Nie można wysyłać wiadomości w stylu "Mnie także", "Ja też chcę", "Podeślij także mnie", "heh dobre" itp. Jeżeli chcesz przesłać dla autora prośbę, pochwałę etc. to użyj "Prywatna Wiadomość - PW. Dbamy o poziom dyskusji i tego typu wiadomości będę bezwzględnie i bez uprzedzenia usuwane.
[12] Podbijanie tematu, pisanie postów w stylu: "ref", "bump", "up" jest przede wszystkim brakiem kultury i szacunku w stosunku do innych użytkowników forum. Wiadomości tego typu będą usuwane przez Moderatorów, a ich twórcy stosowanie nagradzani.
[13] Posty powinny dotyczyć treści toczącej się dyskusji. Wiadomości, które nie są związane z tematem zostają automatycznie usunięte przez Moderatora.
[14] Jeśli nie masz nic do powiedzenia, nie wypowiadaj się.
[15] Nagminne niestosowanie się do poleceń merytorycznych moderatora będzie skutkowało usunięciem założonego przez użytkownika tematu lub otrzymaniem ostrzeżenia.
[16] Floodowanie, spamowanie poprzez reklamowanie swoich stron, stron pornograficznych, a także obrażanie innych osób, ich poglądów politycznych lub religijnych oraz używanie niecenzuralnych słów jest zabronione i może stać się podstawa do zablokowania dostępu do naszego forum.
[17] Na forum niezbyt stosowne wyrażenia są automatycznie cenzurowane. W razie konieczności jest wykonywana ręczna edycja.
[18] Niedozwolone jest zwracanie uwagi innym użytkownikom, ze złamali regulamin. To jest zadanie dla Moderatora, który odpowiednio zajmie się postem.
[19] Wszelka publikacja linków na Forum wymusza uprzednie sprawdzenie prawdziwości zamieszczanego linka.

[20] ShoutBox służy do prowadzenia luźnych rozmów (na zasadzie czatu). Zabronione jest pisania wiadomości dotyczących problemów technicznych, na które przeznaczone są odpowiednie działy na forum. Zabrania się również podbijania swoich tematów prosząc o jak najszybszą pomoc. Obowiązują zasady dotyczące kultury wypowiedzi, czyli zakaz używania wulgaryzmów oraz zakaz prowokowania użytkowników co prowadziłoby do kłótni. W shoutBoxie obowiązuje również ogólny regulamin forum.
[21] Jeśli chcemy kogoś skrytykować lub dać ujemny punkt reputacji należy napisać uzasadnienie z solidnymi argumentami, dlaczego to chcemy zrobić.
[22] Administracja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników. Nie zmienia to jednak faktu, że wszelkie wiadomości powinny być zgodne zobowiązującym prawem.
[23] Tematy w działach Windowsów oraz Wirusów rozpoczęte a niedokończone z dowolnego powodu (o ile nie zostanie to w jakiś sposób uzgodnione z moderatorami), zostaną zamknięte bez ostrzeżenia - po upływie minimum dwóch tygodni. Wszelkie starsze, jakie pozostały, uważane są za zamknięte i odgrzebywanie ich nie będzie mile widziane.
[24] Jeśli uważasz, że Twój problem jakoś nawiązuje do któregoś z zamkniętych wątków, podeprzyj argumentację postu linkiem do wygasłego tematu.

III. PRAWA I OBOWIĄZKI STAŻYSTÓW.
[1] Stażysta to kandydat na Moderatora, któremu przyznano opiekę działu próbnie w celu wykazanie umiejętności i udowodnienia dyspozycyjności.

[2] Kandydatów na Stażystę mogą zgłaszać Moderatorzy w Moderatorni lub Użytkownicy forum w sekcji organizacyjnej.
[3] Stażyście moderującemu dany dział przysługują tam takie same prawa i obowiązki opieki jak standardowemu Moderatorowi (patrz sekcja III regulaminu). Użytkownicy forum powinni to respektować i podporządkować się woli moderującego dział.
[4] Stażysta nie posiada dostępu do działu Moderatornia.
[5] Stażysta posiada dostęp do działu Stażyści.
[6] Wszelkie zapytania i uwagi w kwestii moderowania własnego działu i spornych treści, Stażysta powinien zgłaszać innym Moderatorom i Administratorom.
[7] Działalność Stażysty podlega dyskusji i ocenie w dziale Moderatornia.
[8] Okres próbny nie jest zdefiniowany czasowo a jego trwanie jest zależne od predyspozycji i postępowania kandydata na Moderatora.
[9] Po upłynięciu okresu próbnego, na mocy pozytywnej decyzji Moderatorów i Administratorów, Stażysta dołączy na pełnych prawach do grupy Moderatorzy, z benefitem dostępu do Moderatorni. W przeciwnym wypadku zostanie przesunięty do grupy Użytkownicy.

IV. PRAWA I OBOWIĄZKI MODERATORÓW.
[1] Moderator ma obowiązek pilnowania porządku w dziale, który moderuje, a zarazem zwracania uwagi na całe forum. Ma rozwijać dział przez niego moderowany zamieszczając nowe tematy i posty.

[2] Każdemu Moderatorowi automatycznie zmieniany jest status - z aktualnie posiadanego na "Moderatorzy". Uzyskuje też dostęp do działu Moderatornia - niewidocznego dla zwykłych użytkowników.
[3] Wszelkie sugestie, zapytania i uwagi, co do funkcjonowania, moderowania innych działów danej kategorii forum, należy zgłaszać do odpowiedniego działu (Moderatornia), a w przypadku jego braku do Administratorów.
[4] W przypadku umieszczenia przez użytkownika wiadomości w niewłaściwym dziale, Moderator ma obowiązek przenieść ją do stosownego działu, zamknąć temat lub w skrajnym przypadku skasować całą wiadomość.
[5] Moderatorzy maja prawo do zamknięcia tematu, kiedy jego autor dowiedział się tego czego chciał, dyskusja mocno odbiega od początkowych założeń lub zawiera treści ofensywne / zakazane ogólnym Regulaminem forum.
[6] Wszelkie złamania Regulaminu przez jakiegoś użytkownika mają być powiadamiane w dziale Moderatornia. Na prośbę Moderatora, Administrator forum może zamknąć dostęp do forum osobie, która nie przestrzega Regulaminu forum.
[7] Moderator, który nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, może zostać pozbawiony tej funkcji, tracąc wszystkie przywileje moderatorskie.
[8] Moderator w żaden sposób nie ma obowiązku utrzymywania finansowo forum.
[9] Prawa i obowiązki Moderatorów nie uwzględnione w tym Regulaminie podlegają dyskusji w dziale Moderatornia.

Nie popieramy piractwa. Ukradłeś? Martw się sam.

* Jeśli znalazłeś w Regulaminie jakąś lukę, bądź chciałbyś coś do niego dodać, bo Twoim zdaniem czegoś brakuje, poinformuj o tym Moderatora albo Administratora.
** Moderatorzy oraz Administratorzy zastrzegają sobie możliwość wprowadzania zmian do powyższego regulaminu bez obowiązku powiadamiania użytkowników.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych