Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Nexus 7

Pierwsze uruchomienie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikord

mikord

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 154 postów

Napisano 11 02 2013 - 10:28

Witam Siostrzeniec dostał tablet Nexus 7, ale nie może go uruchomić ponieważ tablet żąda połączenia z siecią Wi-Fi a on w domu nie ma sieci Wi-Fi. Na ekranie wnie widać żeby była możliwość ominięcia tej czynności. Czy da się to ominąć? Czy jest to wymagane tylko do pierwszego uruchomienia a później już nie będzie domagał się połączenia z Wi-Fi?

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 11 02 2013 - 11:55

Z logicznego punktu widzenia, to co piszesz jest bez sensu: nie można go uruchomić, gdyż uruchomienie wymaga obecności sieci wifi, ale komunikat pojawia się po uruchomieniu tabletu.

Zapytał bym raczej: czy czytano instrukcję?

Strona 55:

na przykład, aby tablet nie łączył się z siecią automatycznie lub, jeśli ta sieć nie będzie już używana

Na wypadek, gdyby się okazało, że jakimś cudownym cudem siostrzeniec nagle zapodział instrukcję, dodaję link: http://dlcdnet.asus....ok092512POL.pdf

Pierwsze uruchomienie wymaga podania lub założenia nowego adresu email  googla. To też jest napisane w instrukcji.

Patrząc na filmik, widać jednak, że jest alternatywa dla WI-FI, której ty jakoś nie zauważasz...

Czas klatki: 2:39 -> Inna sieć. I zapewne tamtędy trafisz do ustawień.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 mikord

mikord

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 154 postów

Napisano 20 04 2013 - 14:34

W święta miałem okazje się zobaczyć z siostrzeńcem.

Klikając inne sieci nadal wymagał podania sieci. On w domu nie ma Wi-Fi. 

Przyniusł do mnie tablet (mam sieć Wi-Fi) uruchomiliśmy table. Wyłączyłem w nim Wi-Fi i już uruchamiał się bez przeszkód - domaganie się dostępu do Wi-Fi.

W każdym razie Wi-Fi będzie włanczał tylko kiedy będzie potrzebował (oszczędzi mu to też baterie).

Dzięki

Do zamknięcia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych