Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

technologia pamięci intel rapid

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zielin99

Zielin99

Second Rank

• Użytkownicy
  • 85 postów

Napisano 13 03 2013 - 19:46

witam, posiadam notebooka lenovo g580 i ze strony producenta ściągnąłem oprogramowanie "technologia pamięci intel rapid".
Co to tak na prawdę daje ? Czym to właściwie jest smile.gif czy jest to przydatne ?
co o tym sądzicie ? 
pozdrawiam

#2 sulo61

sulo61

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 16 03 2013 - 16:37

Teoretycznie usprawnia pracę dysku, z grubsza mówiąc zwiększa transfer i zmniejsza zużycie energii, ale to tylko czysto teoretycznie ( i z grubsza, bo pewnie szczególiki Cię nie interesują ) .
Praktycznie większych zmian nie zauważysz, możesz spróbować usunąć z autostart'u i sprawdzić czy widzisz jakąś różnice.
Osobiście używam tego oprogramowania, bo zawsze to jakiś choćby drobny plusik do wydajności 

#3 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 16 03 2013 - 23:01

Jak wczytałem się w opis na stronie intela, to stwierdzam, że piszą strasznie enigmatycznie o korzyściach z tego oprogramowania. Jedynie w przypadku użycia SSD w połączeniu z HDD pojawiają się jakieś konkrety. W związku z tym podejrzewam, że tylko wtedy użycie tego oprogramowania ma uzasadnienie. Gdyby było inaczej intel nie ukrywałby żadnych informacji i chwaliłby się wynikami.

#4 Dominik_S

Dominik_S

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 02 06 2013 - 18:55

Oprogramowanie technologia pamięci intel rapid pozwala mi na odbudowanie danych na jednym z dysków połączonych w raid 1.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych