Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

chcę dołożyć RAM

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zielin99

Zielin99

Second Rank

• Użytkownicy
  • 85 postów

Napisano 14 03 2013 - 18:33

Witam, chciałem dołożyć trochę ramu, bo mam tylko 512 i wszystko idzie jak krew z nosa :/ chciałbym chociaż jeszcze raz tyle co jest teraz. Tylko ja się na tym kompletnie nie znam. Mam stacjonarnego kompa,
Intel Pentium 4 524, 512 MB 1-Kanałowy DDR2 @ 266MHz (4-4-4-11)
Płyta Główna - ASUSTeK Computer INC. P5VD2-MX (Socket 775)
na dole jakaś specyfika mojego teraźniejszego ramu
RAM
        Sloty pamięci
            Wszystkie sloty pamięci    2
            Używanie sloty pamięci    1
            Wolne sloty pamięci    1
        Pamięć
            Typ    DDR2
            Rozmiar    512 MBajtów
            # Kanałów    1
            Częstotliwość DRAM    266.0 MHz
            Opóźnienie CAS# (CL)    4 taktów
            Opóźnienie RAS# do CAS# (tRCD)    4 taktów
            RAS# Precharge (tRP)    4 taktów
            Czas Cyklu (tRAS)    11 taktów
            Command Rate (CR)    2T
        Pamięć Fizyczna
            Zużycie Pamięci    71 %
            Całkowita Fizyczna    510 MB
            Dostępna Fizyczna    145 MB
            Całkowita Wirtualna    1.22 GB
            Dostępna Wirtualna    580 MB
        SPD
            Liczba Modułów SPD    1
                Slot #1
i moje pytanie czy w ogóle mogę dołożyć tego ramu ? 

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 14 03 2013 - 18:37

Pokaż jeszcze screen z CPU-Z - zakładka SPD i powiedz, ile właściwie odpowiadałoby Ci mieć pamięci? Jeden slot masz wolny, więc z rozbudową nie powinno być problemu.

#3 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 14 03 2013 - 20:11

Jest pytanie ile możesz wydać na taki upgrade. Jeśli ma być jak najtaniej, to rzeczywiście najlepiej dokupić tylko RAMu: ok. 50zł za 2x1GB lub ok. 80zł za jeden moduł 2GB.

Jeśli możesz jednak wyskrobać z 400zł, to lepsza będzie kompletna przesiadka na LGA1155, bo za 400zł to kupisz mobo na lga1155 + celerona G530 + 4gbramu i różnica będzie kolosalna.

#4 Zielin99

Zielin99

Second Rank

• Użytkownicy
  • 85 postów

Napisano 14 03 2013 - 21:33

nie znam się na tym, komp chodzi mi strasznie wolno więc chociaż jeszcze z 512 tak jak mam teraz dołożyć, myślę że by trochę przyspieszył. Chodzi mi o zwykłe użytkowanie tzn internet office itd. I nie ukrywam, żeby było jak najtaniej :) a te screeny to nie wiem gdzie tego szukać :/

#5 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 14 03 2013 - 23:43

Przykładowy screen o który prosiłem:

12415245.png

Najtańsze rozwiązanie, to dokupienie drugiej takiej samej pamięci 512MB, wtedy będziesz miał 1GB. Wprawdzie będzie lekki skok wydajności, ale jakbyś chciał się chociażby pokusić o Windows 7, to już może być trochę "ciasno". Zresztą - otwarta duża ilość programów nawet takiego XP i tak trochę przymuli. Właśnie do tej opcji proszę o screen z CPU-Z, zakładka SPD.

Trochę droższe rozwiązanie to kupno 2x1GB, starą kość 512 będziesz mógł sprzedać. Wtedy będzie już bardzo komfortowo. 4GB przy tym sprzęcie IMO i tak nie opłaca się brać.

Jeśli możesz jednak wyskrobać z 400zł, to lepsza będzie kompletna przesiadka na LGA1155, bo za 400zł to kupisz mobo na lga1155 + celerona G530 + 4gbramu i różnica będzie kolosalna.

A to byłaby najlepsza opcja, ale nie wziąłeś jeszcze jednej rzeczy pod uwagę. Przejście na LGA1155 mogłoby także wymagać od autora zmiany dysku (jeśli ma go na ATA). Jak na SATA, to świetnie by się składało. A jeśli chodzi o procesor, to całkiem fajnym procesorem jest teraz Celeronek G1610. Cena do wydajności po prostu rewelacja  ;). No i nie wiemy jaki autor ma zasilacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych