Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

wyłączenie antywirusa, odłączenie internetu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 prezes1234

prezes1234

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 22 04 2013 - 16:57

Witam!

Problem zaczął się wczoraj, bardzo zwolnił internet, wieksze strony się nie otwierały i blokowały całą przeglądarkę. Pomyślałem o wirusie, po skanowaniu Avastem wykryto 5 zagrożeń - usunąłem, jednak problem nie zniknął.

Dzisiaj wyczyściłem system jakimś cleanerem, niby pomogło jednak po paru godzinach komputer zaczął "głupieć": Avast pokazywał, że kilka ochron jest wyłączonych, nie było możliwości połączenia z internetem (zarówno przez wifi jak i przez kabel) - w ogóle nie dało sie wyswietlić listy dostępnych sieci, mimo to ikonki połączenia (te komputerki) na dolnym pasku wyglądały jakby połączenie było, po kliknięciu pokazywały zero przepływu danych. Nie dało sie ich wyłączyć (komunikat o używaniu przez inny program). Obciążenie procesora normalne.

Pomyślałem, że usunąłem jakies skałdniki systemu tym cleanerem, jednak w trybie awaryjnym wszystko działa, Avast, internet przez wifi, dlatego pomyślałem, że jednak infekcja.

Teraz uruchomiłem poraz kolejny system normalnie i nagle wszystko wróciło do normy, to już w ogóle podejrzane, prosze o przejrzenie logów:

OTL

Extras

#2 wirusolog

wirusolog

Expert

• Moderatorzy
  • 5774 postów

Napisano 22 04 2013 - 17:19

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to:

:OTL
[2013-04-11 00:51:19 | 000,000,767 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\User\Start Menu\Programs\Startup\3186910A.lnk
O4 - Startup: C:\Documents and Settings\User\Start Menu\Programs\Startup\3186910A.lnk =  File not found
O9 - Extra Button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe File not found
O9 - Extra 'Tools' menuitem : Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe File not found
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\Apfiltr.sys -- (ApfiltrService)
SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (IAANTMON)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\Rts5161ccid.sys -- (USBCCID)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\Rts516xIR.sys -- (Rts516xIR)

:Commands
[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj Skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.
Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij Skanuj.
Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania Skryptem.

.

#3 prezes1234

prezes1234

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 22 04 2013 - 17:40

dzięki za szybką reakcję.

raport z usuwania

nowy log z OTL

#4 wirusolog

wirusolog

Expert

• Moderatorzy
  • 5774 postów

Napisano 22 04 2013 - 18:26

W nowym logu nie widzę już niczego podejrzanego, wiec powinno być już OK.

W OTL kliknij na przycisk Sprzątanie - to go usunie razem z jego Kwarantanną.

Czy zamknąć temat?

.

#5 prezes1234

prezes1234

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 22 04 2013 - 19:46

W nowym logu nie widzę już niczego podejrzanego, wiec powinno być już OK.

W OTL kliknij na przycisk Sprzątanie - to go usunie razem z jego Kwarantanną.

Czy zamknąć temat?

.

bardzo dziękuje za pomoc, dla mnie temat zamknięty.

EDIT:

no i niestety dalej problem, od kilku godzin non-stop chodziłem po necie i było ok.

po deinstalacji OTL i restarcie kompa problem powrócił, objawy te same, z tym, że teraz "oficjalnie" internet jest connected, mogę wyświetlac sieci wifi, widzę przepływ danych klikając na "status".ale tak jakby go nie było, nie da sie nic sciągnąć, ani wejść na żadną stronę. poza tym kilka razy nie działały porty USB. W avaście dalej wyłączone dwie ochrony: "sieci WWW" i "poczty".

znów po kilkunastokrotnym restarcie wszystko wróciło do normy,

Załączam logi z OTL zrobione podczas tych objawów:

OTL

Extras

Jeśli logi są czyste to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu nt. Systemu, aczkolwiek dziwne jest to, że czasem problem występuje, czasem nie.

Użytkownik prezes1234 edytował ten post 22 04 2013 - 21:54

#6 wirusolog

wirusolog

Expert

• Moderatorzy
  • 5774 postów

Napisano 22 04 2013 - 22:26

W logach nie ma niczego podejrzanego.

Jeśli logi są czyste to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu nt. Systemu, aczkolwiek dziwne jest to, że czasem problem występuje, czasem nie.

Zgłosiłem już Moderatorom, by pomyśleli o przesunięciu tego tematu do jakiegoś innego, bardziej odpowiedniego działu Forum.

.

#7 prezes1234

prezes1234

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 23 04 2013 - 16:03

no i padł całkiem,
podczas uruchamiania systemu komunikat:
"lcass.exe - system error. The endpoint format is invalid".
Uruchomiłem w trybie awaryjnym, przywróciłem system do punktu z wczoraj (jak juz tez było źle, wcześniejszych nie mam). Uruchomił się normalnie, ale antywirus zaczął głupieć znowu. Przeinstalowałem Avasta od nowa i jak na razie działa.

Pomóżcie prosze, bo znowu zaraz padnie.

EDIT:
przy kolejnym uruchomieniu mam rozdzielczość 640x480 i kolory 4bitowe, nie da sie nic zmienić; ale za to antywirus i internet chodzą bez zarzutów.

Może to jest coś z pamięcią ??

Użytkownik prezes1234 edytował ten post 23 04 2013 - 18:13

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych