Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Windows XP - ciągły restart

• Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 dareko1

dareko1

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 235 postów

Napisano 03 05 2013 - 12:59

Witam

Zapewne temat wałkowany nie raz ,ale chyba w takim wypadku należy podejść do każdego indywidualnie.

Włączyłem komputer wyskoczył komunikat że brakuje pliku NTLDR .Skopiowałem go z płytki w konsoli i tyle od tego czasu nie mogę wejść do Windowsa .Próbowałem już dużo komend w konsoli CHKDSK obie opcje , nadpisałem nowy rozruch , uzyłem BOOTcfg i nic .Zabrakło mi juz pomysłów jak go uruchomić .Wieczorem było ok a dzisiaj od rana problem .kończy sie na czarnym ekranie z białymi napisami i na dole Verifyng DMI Pool Data - i nan nowo sie uruchamia . Proszę was o pomoc

Windows XP Professional Service Pack 3

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 03 05 2013 - 16:19

Spróbuj resetu biosu. Wyłącz kompa, wyjmij baterię, odczekaj z 15 sekund, włóż ją ponownie, uruchom komputer.

Z tego co widzę w goglarce, na ogół wiąże się to z problemem sprzętowym, ale trudno zgadywać, nie mając nic więcej od ciebie.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 dareko1

dareko1

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 235 postów

Napisano 03 05 2013 - 16:37

to nie pomaga dalej jest to samo .Napisz co ci potrzeba , bo w takiej systuacji nie wiem jakie dane potrzebne

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 03 05 2013 - 18:11

A co możesz mi podać? Niech no pomyślę...

Np. kompletną konfigurację sprzętu?

#5 dareko1

dareko1

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 235 postów

Napisano 03 05 2013 - 20:10

Procesor duall core  Celeron 2x2.6 GHz

Płyta główna Gigabyte GA-P31 DS3L soccet 775

Pamięć 4GB

Zasilacz 500W

System Windows XP Professional z SP3

Dysk 40 GB Segate na którym jest system - i dwa inne 120 i 320

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 03 05 2013 - 21:53

A model zasilacza to...?

#7 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 03 05 2013 - 22:28

Sprzęt nie ma specjalnie znaczenia.

Musisz sprawdzić kilka rzeczy:

• jaki dysk jest wybrany jako startowy w BIOSie,
  • czy jakaś partycja jest ustawiona jako aktywna,
  • czy na aktywnej partycji znajduje się system windows,
  • czy na aktywnej partycji jest plik: ntldr,
  • czy dysk nie zawiera bad sectorów,
  • czy dysk nie zgłasza poważnych błędów w S.M.A.R.T.

I tyle... Nie ma opcji, by wyrzucało taki błąd, jeśli powyższe warunki są spełnione, a dysk nie zawiera błędów.

#8 dareko1

dareko1

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 235 postów

Napisano 04 05 2013 - 15:35

• jaki dysk jest wybrany jako startowy w BIOSie,  - Dysk C - 40 GB  Seagate Barracuda
  • czy jakaś partycja jest ustawiona jako aktywna,  - była na dysku C oczywiście
  • czy na aktywnej partycji znajduje się system windows,  - system jest na dysku C  na aktywnej partycji jak sprawdzałem kiedyś
  • czy na aktywnej partycji jest plik: ntldr,  - plik NTLDR   był skopiowanny przeze mnie w konsoli więc raczej jest
  • czy dysk nie zawiera bad sectorów,  - dysk sprawdzony CHKDSK /r  nic nie wskazało
  • czy dysk nie zgłasza poważnych błędów w S.M.A.R.T.   -  S.M.A.R.T jest aktywny w biosie i nic nie pokazuje

wkleiłem obraz który sie pojawia po uruchomieniu po czym się wyłącza i tak w kółko

Załączone pliki

#9 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 04 05 2013 - 21:28

czy na aktywnej partycji znajduje się system windows,  - system jest na dysku C  na aktywnej partycji jak sprawdzałem kiedyś

Tylko, że kiedyś to ci działało, a teraz nie działa, więc sprawdź, jak jest teraz.

plik NTLDR   był skopiowanny przeze mnie w konsoli więc raczej jest

A, czy został skopiowany na aktywną partycję?

S.M.A.R.T jest aktywny w biosie i nic nie pokazuje

Ja nie pytałem, czy SMART w BIOSie jest włączony, tylko czy dysk w statusie SMART nie ma błędów - użyj jakiegokolwiek programu do podglądu danych ze SMART (np. Victoria) - BIOS zgłosi ci, że z dyskiem jest problem, jak będzie już totalnie uszkodzony - o kilku błędnych sektorach cię nie poinformuje.

Widzę, że masz dysk SATA. Upewnij się jaki tryb magistrali ATA masz włączony (AHCI, czy Native/IDE).

#10 dareko1

dareko1

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 235 postów

Napisano 05 05 2013 - 17:36

sorry ale nie wiem jak sprawdzić jaką mam aktywną partycję i czy jest na niej system - bez uruchomienia komutera .Gdybyś napisał jak - to sprawdzę - PLEASE

Nie wiem jak sprawdzić również tryb magistrali w biosie nie widziałem tam takiej opcji

Sprawdziłem dysk programem MHDD ponieważ Victorii nie znam a ten już używałem no i jest bad sector 1 ale jest

Załączone pliki

#11 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 06 05 2013 - 18:23

Ogólnie jestem przeciwnikiem prowadzenia za rączkę - preferuję metodę drobnych podpowiedzi, bo w wersji krok po kroku, to się analfabetów informacyjnych hoduje.

Ad 1.

Jakikolwiek program do partycjonowania, poza partycjonowaniem pozwala przejrzeć aktualny stan tabeli partycji. A w ramach tego stanu zawsze podawane jest, która partycja ma flagę Active (czasem oznacza też jako Bootable). Wszystkie te programy mogą być umieszczone na płycie z systemem i w formie LiveCD uruchamiane. Polecam darmowy GParted albo EASEUS Partition Master Home Edition.

Tylko pamiętaj - masz sprawdzić, a nie modyfikować partycje. Najlepiej, jak już wybierzesz jakiś program, trochę poczytaj o jego obsłudze.

Ad 2.

Weź w rękę instrukcję do płyty głównej i otwórz rozdział BIOS. Podpowiem, że u ciebie wartości dla tej opcji nazywają się wyjątkowo kompletnie inaczej, ale samo pole jest dosyć proste w znalezieniu: On-Chip SATA Mode.

Ad 3.

No w sumie nie ma tam jakiejś tragedii, ciężko stwierdzić, czy ten jeden sektor ma taki wpływ na zachowanie dysku.

#12 dareko1

dareko1

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 235 postów

Napisano 06 05 2013 - 21:31

Uważan że to forum ( najlepsze )jest po to aby pomagać  informatycznym "debilom" chociaż za takiego się nie uważam - znam gorszych ,ale ok oto wyniki które nic mi nie mówią Jak byś mógł pomóc było by miło .Piszę na tym forum tylko wtedy kiedy mam problem którego nie jestem w stanie rozwiązać sam

Załączone pliki

#13 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 07 05 2013 - 19:13

Na dysku masz tylko jedną partycję i jest ustawiona jako bootable, czyli z tej strony jest OK.

W Biosie przetestuj opcję Combined. Ale tak na wszelki wypadek podaj jakie i ile urządzeń masz podłączonych (oraz typ: SATA czy PATA) oraz do jakich gniazd są podpięte (typ i numer - odczytaj z płyty głównej opisy gniazd).

Dorzuć jeszcze screena z BIOSU z ustawieniami kolejności bootowania urządzeń oraz wykorzystaj jakiś system LiveCD (linuksa albo Bart's PE), żeby odczytać zawartość pliku boot.ini - wklej ją tutaj.

Bardzo możliwe, że komputer chce ci uruchamiać system z innego dysku niż jest on zainstalowany...

#14 dareko1

dareko1

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 235 postów

Napisano 07 05 2013 - 20:40

Opcja combined nic nie zmieniła

Podłączone dyski

Sata - systemowy 40 GB - podłaczony na płycie w gniazdo SATA2_0

Sata - dysk 120 GB - podłaczony na płycie w gniazdo SATA2_1

Sata - dysk 320 GB - podłaczony na płycie w gniazdo SATA2_3

Jeżeli chodzi o LiveCD linuksa  to nie wiem czy dałem sobie radę znalazłem tylko coś takiego co na zdjęciu

Załączone pliki

#15 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 08 05 2013 - 17:53

Hmm... Ten 3. screen to plik konfiguracyjny LILO (taki boot manager) Linuksa Live. Lepiej ściągnij sobie Bart's PE (to bootowalny Windows), bo w nim pewnie będzie ci łatwiej się poruszać. Wtedy odczytaj treść pliku boot.ini z dysku z systemem w twoim komputerze.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych