Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Formatowanie dysku Sagem com esi 88/ dysk hitachi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 krakra88

krakra88

Second Rank

• Użytkownicy
  • 98 postów

Napisano 20 05 2013 - 20:20

Witam, jestem w posiadaniu dwóch dysków z dekodera cyfrowego polsatu sagem com esi 88 dysk marki hitachi. Chciałbym używać ich jako dyski zewnętrzne lecz pojawia się problem. System i bios widzą dysk ale nie da się go sformatować jeśli robię to poprzez narzędzia admin. w  windows 7 przy incjalizacji pojawia się komunikat o błędzie CRC. Pod TV też nie mogę go sformatować może ktoś gdzieś napotkał podobny problem. Pozdrawiam

#2 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 20 05 2013 - 21:15

Użyj HDTune i wrzuć screeny ze stanu SMART dysków.

#3 krakra88

krakra88

Second Rank

• Użytkownicy
  • 98 postów

Napisano 27 05 2013 - 19:12

hd tune wyszukuję dysk lecz w żadnej zakładce nie ma żadnych informacji. Przy skanie bad (błędnych) sektorów jest wszystko na czerwono. A dysk normalnie z dekoderem działa. ewentualnie może zmiana firmware? tylko nie mam dostępu do żadnego a na stronie hitachi nie jestem w stanie odnaleźć hcc545032b9a300 kod dysku w hd tune. Może jakiś inny program ewentualnie zmiana softu? Podobno te dyski nie maja mbr dlatego nie startuja z pc może można takie utworzyć?

Przyłóż się nieco do jakości postów. Środkowanie tekstu i zmiana kroju czcionki w niczym nie pomagają.

Użytkownik XanTyp edytował ten post 29 05 2013 - 12:31

#4 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 28 05 2013 - 21:09

To użyj np. Victoria albo wysil się i poszukaj jakiegoś narzędzia, które jest w wersji bootowalnej.

#5 tomoEn

tomoEn

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 30 05 2013 - 13:10

Może być z tym problem :

http://www.elektroda...pic1956585.html

#6 krakra88

krakra88

Second Rank

• Użytkownicy
  • 98 postów

Napisano 01 06 2013 - 18:48

No właśnie próbowałem różnych narzędzi i pod dyski Hitachi i nic wykrywa ale nic nie da się zrobić. Firmware jest ale pod  dyski WD innyh modeli. Ciekawe ponieważ posiadam 5 takich dysków i każdy jest bezużyteczny z PC. Chyba nic  tego nie będzie. Sama zawartość jest mało ważna ale próbuję z róznymi programami i  nic. Czytałem o odblokowaniu hasła lecz podobno robią to w serwisach lub prywatnie może ktoś się z takim czymś spotkał.  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych