Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Sprawdzenie loga win XP - cuda cuda cuda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Roberrrt

Roberrrt

First Rank

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 29 05 2013 - 03:06

Witam,

Dawno mnie nie było bo przesiadłem się na win 7 64 bit, na bardzo szybką maszynę więc dłubać za bardzo nie muszę, a i trochę wiedzy ze starego poczciwego xp pozostało ;-)

Do rzeczy - kolega ma xp ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem:

- Nie może odinstalować karty graficznej. Nie może nadinstalować catalist control center, a potrzebuje tego.

Dzisiaj próbowałem to zrobić to:

System przestał się uruchamiać, wyskoczył komunikat: NTLDR IS MISSING press ctrl+alt+del to restart.

To nie wszystko. Wyjąłem z usb mobilny internet i przestały działać klawisze ctrl alt del. Trzeba z powrotem włożyć modem, restartować komputer i wciskać F11 aby wyskoczyło okienko wyboru bootowania !!! Innego sposobu na odpalenie komputera NIE MA.

Wsadziłem płytę instalacyjną i wg instrukcji z netu w konsoli repair próbowałem najpierw skopiować plik NTLDR, później uruchomić chkdsk z parametrem r - nic nie chodzi.

Odnoszę wrażenie, że ma skopane pliki odpowiedzialne za bootowanie, ale gdybym wiedział co i jak nie byłoby mnie tutaj.

Wklejam loga z combofixa. Mam nadzieję, że chwilowo wystarczy. Jeśli będzie potrzebne coś jeszcze pojadę i dorobię.

Pozdrawiam

Załączone pliki

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 29 05 2013 - 13:30

Szkoda, że będąc tu dłużej niż post z poniższego linku, nie rozejrzałeś się czy nie zapytałeś o poradę, tylko wybrałeś najgorszą z możliwych, opcję.

http://searchengines...ji/#entry544578

Ale stało się.

Jakim rozkazem próbowałeś nadpisać NTLDR?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 Roberrrt

Roberrrt

First Rank

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 29 05 2013 - 14:09

Zwykłe copy z napędu cd na c. Dwukrotnie raz ntldr drugi raz ntldr.com  ale także inne komendy nie działały. Wyskakiwał komunikat acces denied.  Wkleiłem loga z combofixa bo takiego miał na dysku. Zwróć uwagę na datę wygenerowania. Świadomie, bo problem istnieje "od zawsze". Nigdy nie miał sprawdzanej konfiguracji, a dzieją się tam naprawdę unikatowe rzeczy.

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 29 05 2013 - 21:38

Zwykłe copy z napędu cd na c

Nic dziwnego, że nic nie wskórałeś.

Odpalasz konsolę i używasz rozkazu expand. Na płycie z instalatorem systemu masz wszystko popakowane i trzeba to dopiero wypakować do właściwych katalogów zainstalowanego Widowsa - właśnie tym rozkazem.

Skoro sypie się explorer, zacząłbym do niego.

Tutaj masz opisane co i jak, jeśli jeszcze tego nie wiesz.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych