Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Laptop głównie do gier

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Carnage

Carnage

First Rank

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 14 06 2013 - 22:12

Witam

Przymierzam się do zakupu laptopa.Jako że będe z niego korzystał będąć z dala od standardowego PC,chciałbym aby głównie przystosowany był do gier.

Rozglądałem się po sklepach,interneci itp.,i znalazłem LENOVO Y580.

Głównie moją uwagę skupił ten model:

LENOVO Y580 i7-3630QM 12GB GTX660 FHD

Jednak po przeczytaniu wielu opini na forach zdania są mieszane.Głównym problemem jest:

a)wybór pomiędzy i5 a i7

b)przydatność większej ilości ram niż 8 GB

c)rozdzielczość ekranu standardowa HD czy FHD

Jeżeli moglibyśćie mi doradzić nad jaką konfiguracją warto się zastanowić byłbym wdzięczny.Główny model który wymieniłem kosztuje ok 3400 zł i to jest max.cena jaką mogę dać,ale wiadomo jeśli wydajność będzie niemal taka sama,a cena przy innych komponentach(procesor,ram,),będzie niższa napewno się nieobrażę.

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 15 06 2013 - 00:26

W tej cenie to co podałeś jest bardzo dobrym wyborem, jednak nie bardzo jest sens dokładania do 12GB pamięci. 8GB w zupełności powinno Ci do gier wystarczyć. Oczywiście bardziej warto wziąć FHD - lepsza jakość obrazu na matrycy.

Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad tymi dwoma:

http://www.x-kom.pl/...b36dead2ae0a584

lub

http://www.x-kom.pl/...b36dead2ae0a584

Tutaj wybór jest o tyle ciężki, że musiałbyś właściwie zdecydować pomiędzy tymi dwoma.

Za pierwszym przemawia dysk SSD, który niewątpliwie przyspieszy ogólną pracę systemu

Za drugim natomiast przemawia mocniejszy procesor mający jednak fizycznie te 4 rdzenie i 8 wątków (lepsze to niż "4 wydmuszki" ^^), więc w niektórych grach i zadaniach może podnieść wydajność w porównaniu do i5. Ogółem, to chyba ja (osobiście!) bardziej przychylałbym się do modelu z i7. SSD można zawsze kiedyś w przyszłości dokupić, a jednak - i7 to i7 (co nie zmienia faktu, że i5 to takze bardzo wydajny procesor). Do tego pierwszy trochę przekracza twój budżet. Pozostaje jeszcze jedno ważne pytanie, czy laptop musi być z systemem, czy nie?

#3 Carnage

Carnage

First Rank

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 15 06 2013 - 12:15

Szukam bez systemu(zawsze parę złotych do przodu).

Jeśli chodzi o FHD to kilka osób mi odradza twierdząć że ta karta nie pociągnie takiej rozdzielczości.To jak to w końcu jest?

Faktycznie jeśli chodzi o RAM to słyszałem że 8 GB spokojnie wystarczy,a dysk SSD nie jest mi aż tak bardzo potrzeby.Jestem przyzwyczajnony do HDD,więc tutaj też wolałbym te 250 zł mieć w kieszeni.

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 15 06 2013 - 16:27

Bo to prawda, że w niektórych grach może mieć problem z pociągnięciem full hd. Ale wtedy obniżasz rozdzielczość i znów da się grać. A FullHD przy pulpicie jest bardzo wygodne (szczerze, to mniejsze rozdzielczości jak dla mnie nawet na takich matrycach nie wyglądają za dobrze). Bierz tego Lenovo z i7, to bardzo dobry wybór.

#5 Carnage

Carnage

First Rank

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 17 06 2013 - 19:46

ok tak chyba zrobię

#6 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 18 06 2013 - 01:22

Zatem skoro wszystkie wątpliwości zostały rozwiane, to wątek zamykam. Jakbyś chciał coś dodać -> PW, to otworzę :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych