Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Tablet do użytku codziennego.

Najlepsza odpowiedź XanTyp, 26 06 2013 - 21:38

Wybacz, ale "utknąłem" na wspominanym wcześniej Samsungu i straciłem trochę zainteresowanie nowinkami technicznymi :unsure:

Przejdź do wpisu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kwasek0

Kwasek0

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 25 06 2013 - 19:58

Siemka

Proszę o pomoc w wyborze tabletu:
Samsung Galaxy Tab 2 P5100
Myślę o nim ze względu prestiżu i dobrego doświadczenia z Samsungami (S4, S3, Young, Ace, Note. Young i Ace były tuningowane totalnie.)
Nexus 7
I klawierka.
Nexus 7 jest brany pod uwagę ze względu na tegrę 3 i podobno dobrą grafikę ale ma minusy: Mały wyświetlacz (wolałbym 10 cali) i słaby aparat (Nie jestem fotografem ale tylko 1 aparat i w dodatku 0,3 mp to mało)
Asus Tranformer pad TF300T
lub
-||-
Asus też ma Tegrę 3 i klawierkę i jest chyba najlepszy ale może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego 1 jest tańszy od 2 o ok.700 zł ?
Tablet będzię wykorzystywany do grania w gry z marketu (Gta, Fruit ninja itp.) oraz prawdopodobnie będzie miał linuxa i tam się może coś odpali. Nie wiem czy da radę z kompilatorem C++ i wordem, powerpointem ale jeśli tak to do tego też będzie używany. Przydał by się także Ekran wysokiej jakości do filmów (Muzyka tylko na słuchawkach to do tego dostroje DSP managera.)
Z Góry dzięki.
Znalazłem jeszcze Xperia tablet s i Acer Aconia a211. Warte to coś ?

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 26 06 2013 - 03:30

Z własnego doświadczenia dodam jedną i ogólnikową, ale imo całkiem istotną opinię. O wygodzie.

Nie nastawiaj się, że 10" to taki komfort w grach. Nie zawsze jest możliwość ułożenia dłoni tak, abyś mógł położyć tablet na stole i wodził paluszkami po ekranie, w efekcie musisz trzymać go w dłoniach. A większość interfejsów jest tak skonstruowana (zwłaszcza gry wyścigowe), że trzymasz tablet za dolne rogi i po półgodzinie masz zesztywniałe kciuki i dłonie zaczynają cierpnąć.

Dla porównania, grywałem na 7" zabawkach co do jednego mam pewność - w tym aspekcie - mniejsze nie znaczy, że gorsze.

P.S. Dobrze też by było, abyś sprawdził - najlepiej osobiście - jakie dany tablet ma możliwości w pojemności bufora tekstu kopiowanego. Dla przykładu, o ile mi się wydaje, Galaxy Tab 10.1 przenosi raptem ok. 1 strony A4 tekstu w Polarisie, w formacie doc. W pliku txt różnicy chyba nie było i ograniczenie owo sprawiało spory problem...

Być może postęp w rozwoju kolejnych generacji poszedł i w takim kierunku, ale kto wie, czy aby na pewno...

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 Kwasek0

Kwasek0

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 26 06 2013 - 11:25

Dzięki za odpowiedź. Mimo tego wolałbym 10 cali. Samsung odpada, jest słaby technicznie. Znalazłem fajną stronę porównującą tablety i każdy ma + i - który chciał bym mieć lub uniknąć. Np. Nexus 7 ma 7 cali ale gęstość 216 (coś koło tej liczby) pixieli na cal czy coś. W porównaniu Transformer ma tylko 149. I niektóre mają IPS a ja nawet nie wiem o co kaman z tym IPS (Wiem tyle że to rodzaj ekranu). Proszę was o dostosowanie tabletu pod moje potrzeby, nie muszą być tablety podane tutaj ale jakieś dobre z tegrą 3 i raczej dobrą marką (Medion, GoClever, Shogun itp. odpadają.)

P.S: Zgubiłem gdzieś link do tej porównywarki ale ona miała w logu jakąś planetę(chyba), ciemny interfejs oraz porównanie przez powody za którymś tabletem.

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 26 06 2013 - 17:38

Samsung posłużył mi jedynie za przykład uciążliwości w niektórych przypadkach przez wzgląd na swoje gabaryty.

Znalazłem fajną stronę porównującą tablety

Zajrzyj do historii przeglądarki.

a ja nawet nie wiem o co kaman z tym IPS

A pewnie o to.

#5 Kwasek0

Kwasek0

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 26 06 2013 - 20:24

Dzięki! Historie kasuje po każdym użyciu przeglądarki z powodu wścibskiej siostry. Ale znalazłem, jest to http://versusio.com. Czy pomożesz mi dobrać tablet do moich potrzeb ?

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 26 06 2013 - 21:38   Najlepsza odpowiedź

Wybacz, ale "utknąłem" na wspominanym wcześniej Samsungu i straciłem trochę zainteresowanie nowinkami technicznymi :unsure:

#7 Kwasek0

Kwasek0

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 26 06 2013 - 21:56

OK, dzięki za wszystko. Temat do zamknięcia.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych