Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Windows Server 2012 - problem z licencjami terminalowymi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 redtiber

redtiber

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 05 07 2013 - 22:47

Witam,

Posiadam serwer działający pod kontrolą Windows Server 2012 Esencial. Jest to świeża instalacja aby wykluczyć wszelkie błędy np poprzez Windows Update, oprogramowanie trzecie itp.

Problem jest mianowicie taki , że pomimo zainstalowanych licencji terminalowych (5 licencji) skonfigurowania serwera licencji, nadaniu uprawnień użytkownikom w AD i zasadach grup lokalnych mogą podłączyć się poprzez RDP tylko 2 osoby. Przy próbie podłączenia kolejnej wyskakuje błąd, że należy wylogować którąś z dwóch osób aby zalogować kolejną.

Wygląda na to, ze pomimo zainstalowanych licencji terminalowych nie działają one.

Zainstalowane one są one w trybie/funkcji na użytkownika.

Proszę o pomoc..

Pozdrawiam

#2 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 07 07 2013 - 10:27

A te osoby to przypdakiem nie nalażą do grupy Administratorzy? Z tego co pamiętam, to licencje są na zwykłych użytkowników, a nie administratorów (to jest osobno i na starcie masz maks. 2 sesje administratorów).

#3 Warden

Warden

First Rank

• Admins
  • 16 postów

Napisano 07 07 2013 - 17:04

A zainstalowales funcje serwera terminali? To co napisales sugeruje ze zostal jedynie wlaczony zdalny pulpit, a nie rola serwera terminali.

#4 redtiber

redtiber

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 08 07 2013 - 07:12

Witam,

Z tego co przejżałem listę ról i funkcji serwera nie ma tam czegoś takiego jak rola serwera terminali.

Zainstalowane są następujące składniki:

1. Brama usług RDP

2. Dostęp w sieci WEB do usług RDP

3. Host sesji RDP

4. Licencjonowanie RDP

Zostają zainstalowane licencje (5 licencji) poprzez Menedzer licencjonowania RDP. (wszystko świeci się na zielono - tzn. jest ok) następnie w AD został wskazany serwer licencjionowaia RDP. W jego podglądzie / właściwościach wykrywa on licencje i ich ilość.

Następnie użytkownikom zistały przyznane prawa do kożystania z usług RDP zarówno w AD jak i Zasadach zabzpieczeń lokalnych. W AD został wyłączony limit ilości połączeń porzez RDP. Jednym słowem tylko łączyć się i pracować.

Jak już pisałem przy próbie połączenie się poprzez RDP czy to konto z uprawniami Administratora czy z uprawnieniami zwykłego użytkownika wyskakuje mi przy próbie zalogowania 3 użytkownika, że przekroczono limi sesji RDP i należy kogoś wylogować aby zalogowała się kolejna osoba. Mogę otworzyć tylko 2 sesje.

Na stronie amerykańskiego wsparcia / forum MS znalazłem ludzi z tym samym problemem.

Podobno rozwiązaniem jest usunięcie klucza rejestru:

HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Terminal Server \ RCM \ Grace Period

lecz po usunięciu tego klucza nic się nie zmienia.

Podaje link do forum MS: http://social.techne...ows-server-2012

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych