Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Nvidia GeForce 670M - migający ekran

karta graficzna nvidia geforce 670M

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Garrett

Garrett

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 11 07 2013 - 19:33

Witam,

Problem pojawił się jakiś miesiąc temu. Mianowicie zainstalowałem sobie grę Max Payne 3 - gra uruchomiła się normalnie i działała przez jakieś 5 minut, po czym ekran komputera zaczął migać, wyłączać się, az do całkowitego wyłączenia się. Dźwięki z gry dochodził normalnie i z tego co mogłem zauważyć to klawiatura oraz sama gra nadal chodziła - komputer - komputer nie zawiesił się.

Grę odstawiłem na bok - nie miałem czasu zająć się tym problemem. Przez chwilę myślałem, ze się po prostu coś źle zainstalowało. I ze gdy będę miał chwilkę czasu to ją przeinstaluję.

Rok temu zainstalowałem sobie grę Need for Speed Most Wanted - do tego czasu jej nie odinstalowywałem. W okresie gdy w nią grałem nie miałem zadnych problemów z grafiką. Dzisiaj włączyłem ją by sobie zagrać - po dwóch minutach ekran zaczął migotać  i wyłączył się - gra cały czas chodziła - słychać było efekty dźwiękowe i ponownie - dało się zauważyć ze komputer się nie zawiesił. Problem (w mniejszym stopniu, bo ekran "powracał" po sekundzie - dwóch) pojawił się jeszcze z programami graficznymi (AutoCad 3D oraz ArchiCad).

Kilka razy zdarzyło mi, ze na tych programach komputer zawiesił się, a ekran zrobił się w różowych barwach. Wtedy musiałem zrobić mu twardy reset.

Posiadam komputer ASUS G75V z kartą graficzną Nvidia Ge Force GTX 670M.

Proszę o pomoc i opinię czy z daną usterką mogę zrobić coś sam czy wymagany jest serwis.

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 11 07 2013 - 20:51

Podaj pełną konfigurację sprzętową. Przyklejony dopowie ci, czego tu jeszcze brakuje.

http://searchengines...-założyć-temat/

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 Garrett

Garrett

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 13 07 2013 - 09:01

Zasilanie komputera: Akumulator 74 Wh litowo-jonowy, 5200 mAh, 14,4 V
Zasilacz: Asus AC/AD Adapter ADP-180HB D
Płyta główna: Intel HM77 (Panther Point)
Procesor: Intel Core i7-3720QM 2.6 GHz
Zainstalowane moduły pamięci: 16384 MB, DDR3-1600, 4x 4 GB
Zainstalowana karta graficzna: NVIDIA Ge Force GTX 670M - 3072 MB, rdzeń: 598 MHz, pamięć: 1500 MHz, GDDR5, najnowsze sterowniki
Dyski twarde: Lite-On LAT-256M3S, 256 GB + Seagate Momentus ST9750420AS, 750 GB, 7200 obr/min
Inne zainstalowane komponenty:
Monitor: 17.3 cali 16:9, 1920x1080 pikseli, LGD02C5, 120 Hz, Full HD
Pozostałe napędy: Optiarc BD RW BD-5750H
Inne akcesoria: Czasmi podłączony dysk twardy zewnętrzny lub/oraz modem Huawei
System Operacyjny: Windows 7

Zastanawia mnie również fakt, że gdy dcisnę klawiaturę w pewnym miejscu, to ekran wraca z powrotem. Tj. jeżeli się wyłącyz podczas gry, a ja nacisnę to miejsce - fizycznie palcem to ekran wraca, jeżeli puszczę to ekran znika. Niekiedy udaje mi się tak, że nacisknę palcem to miejsce i ekran pozostaje. Czy możliwe że coś jest z jakimś stykiem?

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 17 07 2013 - 02:33

Systemowo to jedynie reinstalacja sterowników, ale skoro piszesz, że dociskając laptopa problem znika, to całkiem możliwe, że to wina sprzętowa - wtedy jeśli masz gwarancję, to najlepiej odesłać.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta graficzna, nvidia geforce 670M

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych