Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Problem z myszą i caps lock'iem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Hellvenom

Hellvenom

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 497 postów

Napisano 10 08 2013 - 15:27

Witam. Posiadam mysz Razer Orochi, z którą mam pewien problem. Może ona działać w dwóch trybach: przewodowym i bluetooth. W trybie przewodowym wszystko działa bez zarzutu, ale kabelek zaczął mi się przecierać i jestem zmuszony korzystać z bt. W tym trybie niestety po wciśnięciu i przytrzymaniu caps locka myszka zaczyna się wieszać. W zależności od tego jak długo przytrzymam capsa myszka albo skacze z punktu w punkt i po puszczeniu capsa zajmuje jej chwilę dojście do siebie, albo zawiesza się całkowicie i wówczas jestem zmuszony ją zresetować. Szukałem informacji w internetach i dowiedziałem się tyle, że to prawdopodobnie problem ze sterownikiem bluetooth. Tutaj polecają, by wyłączyć bluetooth.lnk ze startup'a ale w moim przypadku to nie pomaga. Nie pomaga również dalsza sugestia by wyłączyć klucz w rejestrze. Czy bt wykorzystuje capsa w jakimś celu, co wywołuje kolizję, i czy można to jakoś zmienić?
Caps przydaje mi się w grach, gdzie czasem musze go przytrzymać nawet kilka sekund, dlatego zależy mi, żeby był sprawny. Mogłbym się oczywiście zadowolić półśrodkami jak przemapowanie capslocka, ale wolałbym tego uniknąć i skupić się na źródle choroby a nie na objawach. Problem dotyczy również numlocka, ale z niego nie korzystam w taki sposób.

Dołączona grafika

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 10 08 2013 - 15:32

Skoro mysz reaguje nerwowo na capsa, może zajrzyj w jej ustawienia? Nie ma tam żadnych powiązań z tym klawiszem?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych