Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Nie działa dźwięku po zmianie obudowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 sloniczeczek

sloniczeczek

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 22 08 2013 - 16:26

Zmieniałem znajomemu obudowę do pc. wszystko działa niby bez zarzutu ale jednak na komputerze brak dźwięku. tzn. sterownik i wszystko zainstalowane bez zmian jak na starym komputerze dźwięk mimo to nie działa. Jeśli włączę jakąś muzykę w mikserze głośności systemowym widać, że ta muzyka tak na prawdę gra jednak dźwięku nie słychać, ani muzyki ani systemowych. Przy podłączaniu kabla jack normalnie wykrywa "gniazdo zostało podłączone" mimo to dźwięku nie ma. czy to na przednim panelu czy na tylnym. Jakieś pomysły co się mogło stać ?

/mogłem coś źle podłączyć na płycie głównej ? skoro wtyczka hd_audio pasuje tylko na jeden sposób ? czy może coś ze sterownikiem się stało ?

/w biosie on board hd audio jest auto wiec powinno być ok 

/w mendżerze urządzeń przy Nivida HD Audio i Realtek HD Audio nie ma żadnych pytajników ani wykrzykników

no i przed zmianą obudowy dźwięk działał....

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 22 08 2013 - 18:29

Głośniki podłączasz bezpośrednio, czy przez subwoofer?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 sloniczeczek

sloniczeczek

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 22 08 2013 - 18:36

bezpośrednio zwykłe małe komputerowe pierdziawki, zwykłym mini-jackiem pod zielone wejście.

sprawdziłem już chyba wszystkie możliwości z instalacja nowych sterowników itp. bez rezultatu.

niby wszystko ok dźwięku nie słuchać mimo że paski zielone w mikserze głośności reagują na dźwięk jeśli puszcze muzykę.

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 22 08 2013 - 19:42

Dla kontroli kabelka... Masz jakieś inne głośniki, by sprawdzić, czy aby na pewno kabel jest sprawny?

Cuda się zdarzają, druciki w kabelkach czy wtyczki psują się... nagle...

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#5 sloniczeczek

sloniczeczek

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 23 08 2013 - 08:44

hehehe chciałbym żeby to było taka błahostka ;)

głośniki sprawne działają na kązdym innym pc, podobnie wszystkie słuchawki którymi sprawdzałem i przedni i tylny panel audio.

Nie mam już pomysłów więc spróbuje zainstalować nowy czysty system być może jest na tyle zaśmiecony/uszkodzony że sterownik w pełni nie działa.

#6 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 23 08 2013 - 10:59

O ile przedni panel faktycznie mógł by cos takiego zrobić, to tylnego się właściwie nie podłącza nigdzie i powinien działać bez kombinowania. Zrób jak piszesz - na innym systemie, jednak pamiętaj, że zawsze możesz także spróbować użyć jakiejś dystrybucji live CD ;)

#7 sloniczeczek

sloniczeczek

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 23 08 2013 - 11:44

Niestety na nowym systemie dalej to samo. Czyli coś musi być nie tak z układem audio na płycie głównej. 

A takie jeszcze pytanko może być coś może z jakimiś nie takimi napięciami które idą po obudowie/od zasilacza i przez to to audio nie działa ?

#8 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 23 08 2013 - 16:49

Mało prawdopodobne, aczkolwiek możesz spróbować rozłożyć komputer i złożyć go jeszcze raz - naprawdę już nie raz się zdarzało ze cos nie działało, a po ponownym złożeniu nagle cudownie ozywalo :D
Ewentualnie... Miałbyś możliwość skombinowania innej, nawet najgorszej dźwiękówki do przetestowania na PCI?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych