Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Stabilność pracy i samoczynne rozłączanie się urządzeń USB

USB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 adsew

adsew

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 27 08 2013 - 17:11

Kłaniam się!

Czy w Windows XP jest odpowiednik linuxowego parametru TRSMRCY dla portów USB? Jak tak, to jak go zmienić - rejestr, modyfikacja jakiegoś pliku?

Mam nietypowy problem na stanowisku doświadczalnym, którego tu szczegółowo nie ma sensu opisywać. Interesuje mnie ogólnie zwiększenie (programowe - nie sprzętowe!) stabilności połączenia USB, kiedy na linii występują zakłócenia i następuje rozłączenie urządzenia (np. kamera).

Z góry dziękuję za każdą próbę pomocy. Sprawa jest dla mnie bardzo ważna.

Pozdrawiam

#2 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 28 08 2013 - 18:21

Tak, jest. Jest to element sterownika kontrolera HCI - sterownik nazywa się:

• dla USB 2.0: usbehci.sys,
  • dla USB 1.0: usbuhci.sys.

Nazwa sterownika jest dla konterolerów Intela - do innych nie mam dostępu, więc nie sprawdzę, czy nazwa jest ta sama.

Znajdziesz je w katalogu Windows/system32/drivers. Powodzenia w deasemblacji i szukaniu, gdzie ten parametr jest zahardcode'wany.

Inna sprawa - dlaczego sądzisz, że zmiana tego parametru ci pomoże?? On dotyczy usypianych urządzeń. Jeśli problem dotyczy typowo zakłóceń w trakcie transmisji, to zmiany TRSMRCY nic ci nie dadzą. Lepiej pomyśl o zabezpieczeniu od strony zasilania stanowiska. Może warto zastanowić się nad jakimś układzem stabilizacji napięcia/filtrze. Miałem kiedyś taką sytuację, że USB w ogóle nie działało na komputerze z powodu niestabilnego zasilania - podłączenie prostego stabilizatora z filtrem, a do niego komputera, problem rozwiązało.

#3 adsew

adsew

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 29 08 2013 - 18:54

Tak, jest. Jest to element sterownika kontrolera HCI - sterownik nazywa się:

• dla USB 2.0: usbehci.sys,
  • dla USB 1.0: usbuhci.sys.

Nazwa sterownika jest dla konterolerów Intela - do innych nie mam dostępu, więc nie sprawdzę, czy nazwa jest ta sama.

Znajdziesz je w katalogu Windows/system32/drivers. Powodzenia w deasemblacji i szukaniu, gdzie ten parametr jest zahardcode'wany.

Inna sprawa - dlaczego sądzisz, że zmiana tego parametru ci pomoże?? On dotyczy usypianych urządzeń. Jeśli problem dotyczy typowo zakłóceń w trakcie transmisji, to zmiany TRSMRCY nic ci nie dadzą. Lepiej pomyśl o zabezpieczeniu od strony zasilania stanowiska. Może warto zastanowić się nad jakimś układzem stabilizacji napięcia/filtrze. Miałem kiedyś taką sytuację, że USB w ogóle nie działało na komputerze z powodu niestabilnego zasilania - podłączenie prostego stabilizatora z filtrem, a do niego komputera, problem rozwiązało.

Dziękuję za chęć pomocy :-)

Tak jak pisałem, chodzi koniecznie o programowe, a nie sprzętowe kombinacje.

Nie chcę za dużo szczegółów pisać. To zresztą trochę „egzotyczne” i trudne do uwierzenia, ale urządzenie USB... wiruje. Dosłownie. I to dość szybko. Jak jest połączone, można się domyślić. Niestety w trakcie pracy na tym połączeniu występują zakłócenia i często się rozłącza.

Zdarzało się, że system mając problemy nagle rozpoznawał urządzenie jako USB 1.1 i coś przełączał. Pogarszało to parametry pracy całości, ale było znacznie stabilniejsze.

Ostatnio natrafiłem na artykuł o problemach z rozłączaniem urządzeń w Linuksie i o parametrze TRSMRCY, którego zwiększenie rozwiązało problemy. W Linuksie ten parametr bardzo łatwo zmienić. Chciałem poeksperymentować z tym pod Windows. Podejrzewam, że w USB 1.1 właśnie ten parametr pozwalał na większe przerwy w transmisji i nie dochodziło tak często do zrywania połączenia. Niestety nie kontroluję nawet, w jakim trybie ma to urządzenie pracować.

Popytam jeszcze może gdzie indziej.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych