Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Modernizacja PC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 alek26

alek26

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 30 08 2013 - 13:55

Witam, 

Chciałbym zmodernizować PC, zależy mi na płynnej grze w Wiedźmina 3 i Watch Dogs na wysokich, ewentualnie średnich detalach. Na razie się rozglądam, więc nie mam określonego budżetu. Komputer to Vobis W7P i5 750b POWER, cała specyfikacja jest zamieszczona na tej stronie http://www.pcworld.p...750b_POWER.html

#2 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 30 08 2013 - 15:19

To może zaczekaj aż będą podane oficjalne wymagania dla tych gier?

#3 alek26

alek26

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 30 08 2013 - 15:35

Są już przewidywane, http://www.watchdogs...nia-watch-dogs/. Poza tym zależy mi na dostosowaniu komputera do najnowszych tytułów.

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 30 08 2013 - 18:39

Ile miałbyś do wydania pieniędzy na modernizację?

#5 alek26

alek26

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 30 08 2013 - 18:42

Nie więcej niż 1000, ale o ile to możliwe chciałbym oczywiście jak najmniej.

#6 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 30 08 2013 - 19:45

Jeszcze jedno zasadnicze pytanie. Masz zamiar podkręcać procesor? Ogółem to w tym zestawie zapewne do wymiany pójdzie grafika. O ile faktycznie masz identyczny zestaw z identycznym zasilaczem to właściwie głównie grafika jest słabym punktem

#7 alek26

alek26

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 30 08 2013 - 19:49

jeżeli nie wiązałoby to się z dodatkowym zakupem np. chłodzenia to myślę, że tak.

#8 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 30 08 2013 - 20:12

http://techplanet.pl...ress,35427.html - skoro chcesz trochę mniej niż 1000zł.

Za równo 1000 masz: http://techplanet.pl...eroc,39077.html - ale tu juz wypadałoby podkręcić procesor przynajmniej do tego 3.6GHz. O ile masz porządną pastę termoprzewodzącą to sądzę, że jest to do zrobienia na stockowym chłodzeniu.

#9 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 30 08 2013 - 20:36

Dodam może od siebie, że średnia wymagań Watch Dogs to te 4GB RAM, które masz na stanie. Trochę mało, zważywszy, że system działa w tle i też ma swoje potrzeby.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#10 alek26

alek26

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 31 08 2013 - 21:25

A czy to nie jest tak, że pamięć RAM jest wspomagana przez pamięć karty i czy w takich sytuacjach można je zsumować?

#11 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 31 08 2013 - 22:33

Pamięć karty to jedno, a RAM to co innego, ale jeśli już mowa o jakiejś współpracy to raczej w odwrotnym kierunku. Kości RAM są wolniejsze w dostępie od pamięci wbudowanej w kartę graficzną.

Tak czy owak, nie liczył bym raczej na sukcesy w usiłowaniu wiązaniu ich ze sobą.

Wymagania gier powinno traktować się jako określone granice zasobów, jakie w całości powinny być dla tychże przeznaczone. Nadto należało by mieć jeszcze zapas mocy obliczeniowych.

Dlatego sugeruję Ci przemyślenie tych 4GB RAM i ich wymianę lub dokupienie kolejnej kości.

Jako przykład:

Bazując na tym, co napisano o wymaganiach dla Watch Dogs, nie muszę się martwić, że będę miał jakieś problemy z uruchomieniem tej gry, mając na stanie 8GB RAM, Gigabyte GeForce GTX 460 OC 1GB i Fenoma II x6

Windows7 przecież się nie wyłącza, kiedy uruchamiamy gry - tylko na niego samego trzeba liczyć lekko 1 - 1,5GB pamięci.

#12 alek26

alek26

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 31 08 2013 - 22:55

Czyli raczej do 8 a nie do 6, bo więcej nie ma sensu chyba

#13 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 31 08 2013 - 23:19

Zwiększanie ilości pamięci ma zawsze sens, o tyle, jeśli planujesz użytkować konkretny sprzęt przez dłuższy czas i oczywiście do programów, które mają takie potrzeby. W innym przypadku i tak to zrobisz, ale już w nowszym zestawie.

Twoja mobo ma zdaje się dwa sloty na RAM zatem wybór masz dosyć ograniczony. 4GB (które już masz) + 2GB, 4GB lub 8 GB albo wyjęcie obecnej i wstawienie max. 2 x 8GB, ale to już by była raczej zbędna przesada.

#14 alek26

alek26

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 31 08 2013 - 23:29

Niestety wydaje mi się, że mam 2x2, przynajmniej tak rozumiem specyfikację "liczba modułów 2". Kiedyś spotkałem się z opinią, że nie ma sensu mieć powyżej 8GB RAMu, bo i tak się go nie wykorzysta, używam kompa do gier ew. AutoCAD i Matlab

#15 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 01 09 2013 - 01:43

Ogółem 4gb wiem z doświadczenia, że wystarczy do gier (nadal mam komputer z i5 2500K i HD6950 i właśnie taką ilością pamięci). Problem paradoksalnie staje się bardziej w codziennym użyciu komputera. Otwarte 30 kart w chromie, do tego kilka programów w tle i juz robi się dość ciasno. Jak nie masz teraz pieniędzy na dołożenie pamięci ram, to chwilowo możesz sobie odpuścić, jednak jakbyś faktycznie zauważył, że pamięci brakuje, to warto dokupić. Generalnie to wszystko zależy od tego jak korzysta się z komputera. W twojej płycie faktycznie są tylko 2 sloty, wiec dołożenie pamięci wiąże się automatycznie ze sprzedażą obecnych.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych