Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Komputer restartuje się przy włączaniu

restart przy włączaniu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Sagitta

Sagitta

First Rank

• Użytkownicy
  • 29 postów

Napisano 31 08 2013 - 11:05

Witam, mam następujący problem:

mój komputer restartuje się przy włączaniu. Dokładnie wygląda to tak, że mam 2 dyski i na nich 2 różne systemy i w trakcie włączania komputera, po wybraniu systemu Windows XP komputere restartuje się. Nie mam pojęcia, jakie mogą być przyczyny, wcześniej nie działo się nic niepokojącego, aż pewnego dnia komputer się zawiesił, zrestartowałam go a potem nie dało się już uruchomić dysku z  Windowsem XP.

Dodam, że z samym dyskiem najwyraźnej jest wszystko w porządku, wszystko na nim jest jak było, mogę się bez problemu dostać do plików z drugiego dysku, więc pewnie coś jest nie tak z systemem, ale nie bardzo potrafię to ocenić bo moja wiedza informatyczna jest raczej marna.

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 31 08 2013 - 12:57

Po post screenie biosu klikasz F8 i jak pokaże się menu, to wybierasz -> wyłącz automatyczne restartowanie po awarii (czy jakoś tak to leciało - nie kojarzę dokładnie z pamięci). Jeśli pojawi się bsod lub inny błąd - podaj nam jego kod tutaj (lub zrób mu zdjęcie).

Poza tym - zakładasz wątek w dziale sprzęt, wiec uzupełnij swój post o dane o komputerze (w przyklejonych masz podane co powinno zostać dodane - zastosuj się do tego). Chociaż ja szczerze wątpię ze to problem sprzętowy...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: restart, przy włączaniu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych