Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

System nie wgrywa się w pełni. Dysk, czy raczej wirus?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sarkos

Sarkos

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 15 09 2013 - 21:14

Jak w temacie: do niedawna wgrywał się i był funkcjonalny, choć trwało to horrendalnie długo (niewiele mniej niż 10 minut), dzis upadł kompletnie, choc cos tam sie wgrywa. Zamiast opisywania co się dzieje i jak to wygląda, po prostu nagrałem film, który trwa ok. minuty:

http://www.youtube.c...eature=youtu.be

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 15 09 2013 - 21:17

http://searchengines...-założyć-temat/

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 Sarkos

Sarkos

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 15 09 2013 - 21:44

Tyle wiem:

Płyta: Gigabyte G41M-ESL2 (Intel G41)

Karta graf. MSI R5670

Procesor: nie wiem, chyba Athlon 2400+, na pewno AMD

HDD: Seagate 7200. 10, 250 Gb

Pamięć: Kingston 512 Mb, DDR3, 1 szt

Zasliacz: OCZ600SX2 300W

System: Windows XP Home

Gniazdo z bolcem, nie wiem czy ma uziemienie

Nie jestem w stanie sprawdzić konfiguracji żadnym programem, co oczywiste. Podałem te symbole z kartonów po komponentach. Na szczescie mam jeszcze netbooka z którego mogłem napisać temat.

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 16 09 2013 - 00:45

Tyle wiem:

Płyta: Gigabyte G41M-ESL2 (Intel G41)

Procesor: nie wiem, chyba Athlon 2400+, na pewno AMD

Wytłumacz mi jakim cudem chciałbyś wsadzić procesor AMD na płytę przeznaczoną na procesory Intela?! Masz Intel Pentium E5500 (widać to z filmiku) i nie 512MB ramu a 2GB. Upewnij się także co do reszty podzespołów, bo nie wiem czy można wierzyć w to co napisałeś: http://searchengines...m-w-komputerze/

Wracając do meritum sprawy, pytanie jedno - w momencie, gdy system jest "zwieszony" wywołanie menedżera zadań poprzez CTRL+ALT+DEL wywołuje go, czy nadal nic się nie dzieje? A co dzieje się z próbą uruchomienia trybu awaryjnego?

Na chwilę obecną, skoro podejrzewasz problem sprzętowy:

- Po pierwsze, wypal płytę/stwórz bootowalny pendrive z programem Memtest86+ i uruchom z niego komputer. Testuj nim komputer aż do ukończenia przynajmniej jednej pętli testu (może to zając nawet blisko godzinę). Liczba błędów powinna być równa 0. Jakakolwiek inna liczba świadczy o problemach z pamięcią RAM.

- Po drugie, wypal płytę/stwórz bootowalny pendrive z MHDD i wykonaj skanowanie powierzchni: http://forum.hotfix....-mhdd-t753.html . Wyniki lub po prostu zdjęcie na koniec podaj tutaj. Z niego podaj także status SMART dysku twardego.

Niewątpliwie może to być także wina jakiegoś szkodnika, ale skoro już założyłeś wątek w dziale sprzętowym, to spróbujmy zrobić co się da w kierunku zbadania właśnie sprzętu, a najwyżej jak temat się wyczerpie, to później wątek przesunie się do innego - bardziej pasującego działu :)

#5 Sarkos

Sarkos

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 17 09 2013 - 20:22

@Pentium320, masz oczywiscie rację, w srodku jest procesor Intela. Wczesniej miałem AMD, ale jakies 2 lata temu wymieniłem wszystko oprócz nagrywarki, FDD i obudowy.

Reszta podanych podzespołów na pewno jest poprawna.

Co do tego co piszesz, to bardzo dziękuję za odpowiedz, ale nawet nie zdążyłem tego sprawdzić. Odpiąłem wczoraj komputer od zasilania, wyciągnąłem pamięć i zamocowałem ją jeszcze raz, oraz starłem pędzelkiem kurz z karty graficznej. Po czym jakas godzine temu spróbowalem właczyc komputer. Na poczatku kilka razy w niewielkich odstepach nastapily 3 glosne sygnaly dzwiekowe. Zielona kontrolka przy włączniku paliła się, a czerwona migała. Zresetowałem go i zaczął chrypac i sapac :). nie pojawił się nawet ten pierwszy ekran testowy, wentylator się kręcił, z wnętrza dobywały się jakies dzwieki, zielona kontrolka paliła się cały czas, czerwona po chwili gasła. 

jutro biorę go do serwisu. Przy założeniu że to hardware i ze komponenty mają po 3 lata gwarancji, to mam ją jeszcze na wszystko za wyjątkiem HDD. Mam nadzieję, że sprawa się dobrze skończy. 

Jakby cos to bede jeszcze pisał w tym wątku.

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 18 09 2013 - 00:47

Jak by co, to daj znać - i się otworzy ponownie.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych