Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Mam poważny problem...

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 pzm

pzm

First Rank

• Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 20 09 2013 - 00:43

Zaczne od tego że mam na dysku dwie partycje C i D na C mam Windows XP a na D Windows Vista,kiedy próbowałem dziś uruchomić XP to nie dało rady i pojawił się ekran na którym było napisane międzyinnymi URUCHOMIENIE SYSTEMU WINDOWS NIE POWIODŁO SIĘ,były też wymienione dwa Pliki

PLIK \NST\NTLDR

STAN 0XC000000F

coś takiego, więc uruchomiłem ponownie Viste i zacząłem kombinować z programem EasyBCD i tak pokombinowałem że teraz po uruchomieniu komputera wogóle nie pokazuje mi się ten ekran na którym wybierałem sobie system który chce uruchomić,i teraz po prostu komputer tak jakby się zawiesza,gdybym nie miał płyty ratunkowej Rescue Kit Express 9.0 to nie uruchomił bym ani Visty ani XP i komputer byłby bezużyteczny...poza tym ja uzywałem tego programu EasyBCD z systemu XP będąc na Vista bo nie miałem go zainstalowanego na Viscie,i kombinowałem w tym programie międzyinnymi z opcją Rozmieszczenie BCD i to wtedy tak mi się spitoliło że nie mogłem uruchomić już nawet Visty,przed chwilą zainstalowałem sobie ten program EasyBCD równiez na Viscie ale jak klikam żeby go otworzyć to wyskakuje mi okienko alarmowe że BŁĄD PODCZAS OTWIERANIA REJESTRU BCD i niżej jest napisane CZY CHCESZ RĘCZNIE WCZYTAĆ REJESTR BCD DLA ZARZĄDZANIA W EASY BCD? MIEJ NA UWADZE ŻE EASY BCD POTRZEBUJE BOOTLOADERA WINDOWS VSTA/7 I NIE BĘDZIE DZIAŁAŚ W ŚRODOWISKU Z WYŁĄCZNIE WINDOWS XP. i sa opcje TAK   NIE, jak klikam TAK  to musze czegoś wyszukac czego nie potrafie a jak klikne na NIE to otwiera mi się ten program ale nie potrafie nadpisac MBR czy jak to się tam nazywa poza tym wydaje mi się ze to samo nadpisanie MBR nie wystarczy,acha teraz sobie przypomniałem że kiedyś będąc na Vista usunąłem jakiś folder z plikiem z XP kiedy wszedłem na partycje z zainstalowanym systemem XP, który chyba był podpisany coś NTS ale już nie pamiętam dokładnie co i jak,w kazdym razie tak myslę że musiałem wtedy usunąć jakiś ważny plik i dlatego nie mogłem dziś uruchomić XP,prosze o pomoc jeśli wogóle da się coś z tym zrobić...

#2 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 20 09 2013 - 12:36

A wystarczyło uruchomić chkdsk i włączyć skanowanie z naprawianiem błędów, ale nie - lepiej robić coś totalnie po omacku i bez zastanowienia...

Teraz to najlepiej wziąć płytę Visty i uruchomić naprawianie systemu... Wskazówki tutaj: http://windows.micro...asked-questions

W kwestii Windows Xp - jeśli usunąłeś ważny plik systemowy, to trzeba go odtworzyć z płyty instalacyjnej (choć niekoniecznie musi to zadziałać)...

#3 pzm

pzm

First Rank

• Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 20 09 2013 - 15:33

Viste mogę uruchomić dzięki płycie ratunkowej,ale XP nie,więc postanowiłem reinstalować XP,ale jak się okazało nie jest to mozliwe dochodzi do pewnego momentu reinstalacja potem pojawia się ekran z napisem PO PONOWNYM URUCHOMIENIU KOMPUTERA PRACA INSTALATORA ZOSTANIE WZNOWIONA i komputer się restartuje pojawia się ekran tam gdzie jest napisane VERIFICATION DMI POOL DATA i staje pojawia się napis NIEPRAWIDŁOWA TABELA PARTYCJI i koniec,nie można zreinstalowac Windowsa XP :(

Próbowałem też uruchomic konsole odzyskania systemu wciskając klawisz R i wpisywać komendy FIXMBR FIXBOOT ale wyskakuje pytanie czy napewno chcesz zapisać nowy rekord MBR? i nie wiem co dalej robić jak potwierdzić że się zgadzam? wciskałem już chyba wszystkie cyferki na klawiaturze i nic,prosze o jakąś pomoc...

Okey,udało mi się w końcu z konsoli odzyskania systemu użyć tych komend FIXMBR,FIXBOOT ale nic to nie dało dalej nie ładują się systemy tylko pojawia się ekran VERIFICATION DMI POOL DATA i NIEPRAWIDŁOWA TABELA PARTYCJI,a kiedy próbuje na Viscie uruchomić VistaBootPRO lub EasyBCD to pojawia sie zawsze komunikat ostrzegający że BCD Registry Missing or Corrupt i nic nie mogę tymi programami zdziałać...

Więc w sumie chyba chciałbym zacząć od naprawy na Viscie tego BCD Registry żeby móc użyć programu VistaBootPRO lub EasyBCD,mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć jak to zrobić?

Ale po co ten flood? Edycja nie gryzie.

Scalam.

Użytkownik XanTyp edytował ten post 22 09 2013 - 07:06

#4 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 22 09 2013 - 12:39

No to usuń wszystkie partycje i utwórz je od nowa - nadpiszesz wtedy tabelę partycji.

#5 pzm

pzm

First Rank

• Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 22 09 2013 - 15:06

No to usuń wszystkie partycje i utwórz je od nowa - nadpiszesz wtedy tabelę partycji.

Sformatowałem partycje C na której miałem XP i zainstalowałem od nowa XP,choć i tak przy jego instalacji musiałem korzystać z płyty ratunkowej za każdym razem kiedy resetował się komputer i nic to nie dało w sumie,na Viste nie mogę się teraz zalogować przy pomocy płyty ratunkowej bo mi wogóle jej nie wyświetla natomiast mogę się zalogowac na XP ale tak jak mówię tylko przy pomocy tej płyty ratunkowej,bez niej dochodzi tylko do VERIFICATION DMI POOL DATA i NIEPRAWIDŁOWA TABELA PARTYCJI...jak mam usunąć wszystkie partycje?

Na XP próbowałem teraz uruchomić EasyBCD i pojawia mi sie ten sam komunikat co pojawiał sie na Vista BŁĄD PODCZAS OTWIERANIA REJESTRU BCD,the boot configuration data store could not be opened,nie można odnaleźć określonego pliku,czy chcesz ręcznie wczytać rejestr BCD dla zarządzania w EasyBCD? Miej na uwadze,że EasyBcd potrzebuje bootloadera Windows Vista/7 i nie będzie działać w środowisku z wyłącznie Windows XP

Użyłem teraz programu testdisk wykrył mi że cyt.  'warning: current number of heads per cylinder is 255 but the correct value may 240. you can use the geometry menu to change this value.

-some partitions are not found by TEstDisk

-or the partition table can not be written because partitions overlaps.

Użytkownik pzm edytował ten post 22 09 2013 - 19:50

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 22 09 2013 - 17:24

@pzm:

Drugi raz powtarzam: Zacznij korzystać z edycji swojego posta, kiedy jest ostatni, albo nagle okaże się, za zacznie Ci znikać ten flood.

Scalam po raz ostatni

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#7 pzm

pzm

First Rank

• Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 23 09 2013 - 20:16

Sformatowałem dysk i zainstalowałem XP,więc temat w sumie do zamknięcia,choć w dalszym ciągu jeśli spróbuje uruchomić program EasyBCD pojawia sie komunikat  że 'BCD Registry Missing or Corrupt' nie wiem dlaczego...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych