Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Seagate - wasze opinie na temat tej marki.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 jjszhdj

jjszhdj

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 20 09 2013 - 17:18

Czy polecacie produkty tej marki? Myślę o zakupie dysku zewnętrznego

Użytkownik Pentium320 edytował ten post 20 09 2013 - 22:36
Na przyszłość prosiłbym o konkretniejsze tytułowanie wątków.

Niejeden blog erotyczny jest w stanie sprawić, że z ignorantów, którzy o seksie nie wiedzą dosłownie nic, staniemy się najzwyczajniej w świecie kochankami na poziomie, których wiedza o seksie https://www.salon-zmyslow.pl jest odpowiednio duża.

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 20 09 2013 - 22:43

Podaj konkretny model, jaki masz na oku. Pojemność? 3.5"/2.5"? Dodatkowe napięcie z zasilacza? USB 3.0? Ile pieniędzy do wydania? Generalnie dyski w konkretnych pułapach cenowych są bardzo zbliżone do siebie parametrami i właściwie, to bierze się raczej to, co jest mimo wszystko trochę tańsze lub patrzy się na rzeczy typu dłuższa gwarancja (no chyba, że w testach rzeczywiście jeden wypada lepiej od drugiego, ale to raczej rzadkość)

#3 boheme30

boheme30

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 01 10 2013 - 13:03

Ogólnie rzecz biorąc Seagate ma dobre dyski zasilane z zewnątrz na usb o dużych pojemnościach. Ja używam do robienia kopii zapasowych i przechowywania multimediów i sprawdza się bez zarzutu

Biorąc pożyczka samochodowa bez BIK Warszawa, korzystajmy z zaufanych instytucji do tego uprawionych. To nie są małe kwoty, aby skupić się na ofertę – tani kredyt bez sprawdzania BIK. To tylko reklama, która wbija nas w balona.

#4 dinde29

dinde29

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 30 10 2013 - 15:41

WD też są niezłe, a do tego trochę tańsze

#5 srodas

srodas

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 14 10 2014 - 20:39

Całego kompa mam postawionego na Segateach (a łącznie mam dysków 5, bo pracuję z multimediami) i nigdy żaden mi się nie wysypał :)

#6 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 15 10 2014 - 21:30

No widzisz, to masz szczęście... Bo dla przykładu taka firma jak Backblaz, która miała możliwość sprawdzenia ok. 25 tyś. dysków wyciągnęła zgoła inne wnioski.

Polecam: http://pclab.pl/news56243.html

Po przeczytaniu tego artykułu nigdy nie kupię dysku Seagate dopóki czegoś nie poprawią...

#7 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 16 10 2014 - 23:28

Osobiście kieruję się zawsze tym, że każdy dysk jak ma paść to padnie. Są wyjątki od reguły i bywały np. wadliwe serie (jak chociażby tragiczne Seagate'y 7200.11). Przez moje łapy przewinęły się dziesiątki dysków, w różnych sprzętach w różnych warunkach użytkowane i powiem tylko tyle - psuje się zasadniczo wszystko. Były tego takie ilości, że prawie że mógłbym sporządzić własne statystyki, ale chyba szkoda mojego czasu.

Oczywistym też faktem chyba dla niektórych będzie to, ze starsze dyski na ATA mają zdecydowanie lepszą żywotność niż nowe "masówki" (po dziś dzień w moim komputerze pracują 3 dyski mające chyba po ponad 10 lat, Maxtor 60GB, Samsung 40GB i Seagate 20GB i są po prostu nie do zdarcia), nawet zachował się mój jeden z najstarszych eksponatów o pojemności 1GB z chyba 96 roku, ale jest wyłączony z użytku, bo zagłusza nawet BOX'a od Pentiuma 4. 

W ostatnich dniach padł mi Samsung HD103SJ, do tej pory myślałem, że to także dysk nie do zdarcia jak chodzi o niezawodność. Niestety myliłem się i on także odpadł, więc zmuszony byłem wymienić. Skusiłem się na Seagate'a ST1000DM3 1TB i na chwilę obecną jest fajnie. Poza tym - 7-letni Hitachi 80GB i Fujitsu 80GB złączone w RAID0 i WD 160GB, który w teorii jest już na skraju rozwalenia, ale jakoś działa. W laptopie od ponad roku chodzi SSHD Seagate'a 500GB a w serwerze był także WD 160GB, który po 4 latach zaczął padać (ale nie padł całkowicie) i zastąpiłem go jakąś 2 letnią Toshibą 160GB. Reszty dysków, które mam nie będę wymieniał, bo to bez sensu a jest tego chyba z 3 razy tyle.

Wszystko może się zdarzyć.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych