Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Dla siebie wybrałem dystrybucję Linuksa...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 21 09 2013 - 01:12

...Crunchbang - w pierwszym momencie sądziłem, że to dystrybucja skierowana głównie na słabsze komputery, ale mimo wszystko - chyba moja ulubiona dystrybucja na każdy PC. Lekkie środowisko graficzne Openbox, do którego na początku nie mogłem się przekonać, ale po "przymuszeniu" się po kilku dniach się przełamałem i wraz z Conky i tint2 naprawdę fajnie się prezentuje (lubię przejrzysty i prawie pusty pulpit :P). Nie jest tak ociężały jak testowany przeze mnie wcześniej Ubuntu. Crunchbang to właściwie okrojony Debian, a z drugiej strony niczego mu nie brakuje - jest wszystko to co niezbędne. Instalując go na różnych konfiguracjach sprzętowych od złomów wyposażonych w Athlony XP przez laptopy z integrami Intel GMA aż po obecny komputer z Core i5 (na którym działa piekielnie szybko) chyba nigdy nie miałem problemu ze sterownikami (wyjątek po części stanowi wersja x64, ale tak to ponoć już jest z tą architekturą), nawet mój modem do internetu Nokia CS-19 od razu po podłączeniu wykrywa, gdzie w Ubuntu trochę wysilić się musiałem. Na x64 są drobne problemy ze sterownikami pod moją kartę AMD (zresztą z tymi kartami pod Linuksem ogółem nie jest za fajnie :P), ale pod x86 jakoś wszystko działa - do tego PAE włączone i 4GB ramu bardzo ładnie wykrywa. Do tego nawet mogę pograć w kilka fajnych gier - Steam działa  :). No i coś, co aktualnie nie ma dla mnie aż tak dużego znaczenia ale - całkiem oszczędny (wprawdzie nie tak jak np. AntiX, ale jednak), pierwsze uruchomienie - zużycie ramu ok. 90MB :)

Zobaczymy z czego Wy forumowicze korzystacie i dlaczego. Wątek kontynuujemy na tej zasadzie: dystrybucja - powód. Tylko prosiłbym, bez zbędnych wojenek na temat tego co jest lepsze :)

#2 msiedlarska

msiedlarska

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 16 02 2015 - 23:02

Aktualnie od 2 lat używam Gentoo.

+ mega stabilne,

+ metadystrybucja = instalujesz co Ty zdecydujesz, nie co komuś się wydaje iż będzie Tobie potrzebne,

+ ekstremalnie zasobooszczędna.

Minus widzę taki iż trochę zbyt skomplikowana jest.

#3 Awiciu

Awiciu

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 13 04 2016 - 07:31

A czy jest ktoś kto używa klasycznego Ubuntu jeszcze, czy już odszedł w niepamięć? Ja właśnie Ubuntu i Fedory.

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 15 04 2016 - 03:58

Ludzie raczej z klasycznego Ubuntu wciąż korzystają, jednak osobiście, to chyba nikomu aktualnie nie mogę polecić tej dystrybucji. Chociaż wiadomo, co kto woli.

Aktualnie od ponad roku, można powiedzieć, że bawię się klockami, a więc: Arch Linux. Ze środowiskiem KDE Plasma 5. Przyznam szczerze, że chyba długo tej dystrybucji nie opuszczę, jest dla mnie praktycznie idealna. I co najważniejsze - w przeciwieństwie do Windows 10, działa :)

#5 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 15 04 2016 - 19:12

Ej, moja Winda też działa :P i nawet nie skrzypi :D

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych