Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Pendrive Patriot Supersonic Xpress 32GB - jak to jest z tą prędkością?

Patriot Supersonic Xpress PSF32GXPUSB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 nawaho

nawaho

First Rank

• Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 26 09 2013 - 09:58

Witam,

niedawno zakupiłem pendrive'a Patriot Supersonic Xpress 32GB (PSF32GXPUSB), który według rożnej maści portali, sklepów internetowych etc. charakteryzuje się prędkościami odczytu/zapisu na poziomie 60/25 MB/s.

O ile podpięty do portu USB 3.0 w Dell'u Inspiron 17R SE (7720) w testach osiąga czasem odczyt 60 MB/s, o tyle max zapis udało mi się "wyciągnąć" na poziomie 14 MB/s :angry:

Najdziwniejsze jest jednak to, że producent na swojej stronie w specyfikacji podaje 8GB, 16GB and 32GB: Up to 80MB/sec Read; Up to 10MB/sec Write (sic!)!

Tak więc całkiem zgłupiałem co do parametrów mojego sprzętu, nie wiem co jest prawdą i czy się w sumie cieszyć z prędkości zapisu (bo ta jest dla mnie najważniejsza) wykraczającej poza parametry producenta, czy może jednak złościć, że nie dobija do tych 25MB/s jak to jest wszędzie podawane? :wacko:

Będę bardzo wdzięczy, jeśli któryś z użytkowników tego pendrive'a podzieliłby się swoimi wynikami odczytu/zapisu...

pozdrawiam!

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 27 09 2013 - 01:35

Jeśli producent twierdzi, że 10MB/s dla tego pena, to raczej maksimum możliwości, to nie ma co dywagować, tylko pogodzic się z tym. Ogólnie to prędkości zapisu na pendrivach zwykle nie powalały...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych