Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy tablet

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 katet19

katet19

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 01 10 2013 - 11:31

Witam wszystkich, jak w temacie: poszukuję pierwszego tabletu, ale że jestem dość wymagającym klientem szukam tabletu o odpowiednich konfiguracjach/ ustawieniach/ czy może po prostu konkretnie odpowiadającymi mi możliwościami.
Potrzebuje konkretnie tabletu do dwóch rzeczy: czytania komiksów oraz przeglądania Internetu. Chciałbym więc aby tablet spełniał następujące wymagania:
1. Kosztował w przedziale 800-1000 zł
2. Miał wysoką rozdzielczość i naprawdę dobry obraz - nie wiem może jakąś kontrolę nad podświetleniem ekranu?
3. W przedziale 8-10 cali
4. Dobrze obsługiwał Internet (dosyć szybko)
5. Obsługiwał karty SD i miniSD ale żeby też miał własną pamięć.
6. Posiadał jakieś dobre podstawowe funkcje (niestety nie znam się na tabletach więc nie wiem co powinien mieć w bebechach).
7. Bardziej oscylowałbym nad androidem, najlepiej jakimś nowszym.
8. Długo trzymał baterię i był dość sprawny przez przynajmniej kilka lat.
Nie znam się na tabletach więc proszę nie rzucajcie mi tutaj jakimiś dziwnymi hasłami, wytłumaczcie wszystko łopatologicznie cheesy.gif

I od razu dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi smiley.gif

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 01 10 2013 - 16:37

Będę monotematyczny :D ale możesz zerknąć w moją argumentację na rzecz Samsunga Galaxy Tab 10.1, jeśli faktycznie ma ci służyć przede wszystkim do czytania: http://searchengines...00-zl/?p=649032 to jako już nie-nowość - mada się do tego całkiem nieźle.

Mam go już niemal dwa lata i wciąż tylko go chwalę. I to (imo) jest dobrym powodem do argumentacji, że jest dobry. :)

A odnośnie punktów:

1 i 3 - Mój model spełnia te kryteria.

2. - kontrola jasności ekranu to standardowy pasek regulujący - w każdym urządzeniu z Androidem wygląda to chyba tak samo.

4. To będzie zależało od operatora i zasięgu w miejscu, w którym będziesz najczęściej przebywał. Ci najpopularniejsi zamieszczają mapy zasięgów na swoich stronach. Znajdziesz bez problemu.

5. Tutaj nie ma o czym mówić. SGT 10.1 nie ma takich slotów, można jedynie dokupić przejściówkę z gniazdem usb i wpiąć pena. Z ograniczeniem pojemności bodaj do 16GB.

6. Nie bardzo rozumiem, co mają podstawowe funkcje do bebechów... Procek, grafika, RAM, Bluetooth, WIFI. Wszędzie to samo, różnie bywa tylko z mocami obliczeniowymi.

Reszta występuje opcjonalnie, w zależności od modelu. Mój ma tę zaletę, że może pracować jako router i dzięki temu, korzystam z netu w komórce, mając połączenie via tablet.

7. To również jest zależne od producenta. SGT mogłem zaktualizować z firmowego 3.2 HoneyComb do 4.0.4 ICS, ale wyżej już się nie da. Producent nie przewiduje dalszego odnawiania OS-u. Ale w sumie nie narzekam, bo nie jestem fanem najnowszych nowinek ;)

8. Jaki czas dla Ciebie jest czasem, który Cię zadowoli? 8-9 godzin aktywnego użytkowania wystarczy? W takim okresie w zasadzie słuchałem muzy, jednocześnie wertując zasoby www, przeglądałem pocztę, rozmawiałem z ludźmi na czacie w FB itp. Granie czy oglądanie filmów skracało się do ok. 4, może 5 godzin. Norma? Niezła, jak na moje oczekiwania wstępne, bazując wtedy tylko na tym, jak się pracuje na laptopach.

Ale nie jest przecież powiedziane, że czas "trzymania" zasilania jest równy dla każdego sprzętu. pojemność baterii, jej sprawność i eksploatacja to temat-rzeka. I tu nie znajdziesz idealnego rozwiązania.

Przed Tobą spory wybór, przez wzgląd na opinie innych userów, opinie z magazynów czy for, zachwalanie ze strony producentów, wahania między cenami handlarzy, no i największy dylemat: co wybrać!

:wacko: :unsure: :blink: :wub: :huh: :o :D

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 traugut

traugut

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 25 11 2014 - 09:44

na pierwszy tablet polecał bym coś taniego. albo jakiś darmowy tablet od banku :)

#4 pechowyyy789

pechowyyy789

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 25 06 2015 - 18:36

coś taniego czyli jaki?

#5 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 26 06 2015 - 16:18

Odszukanie takich informacji chyba nie stanowi arcy trudnego zadania, prawda?
https://www.google.p...azEJsSuU6vagIAD

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#6 michalowca

michalowca

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 15 02 2016 - 11:32

niezłe wymagania jak na pierwszy tablet, ja mam gal tab3, ma wszystko poza kartami pamięci xd 

#7 stauhaer

stauhaer

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 16 02 2016 - 14:14

Ja kilka lat temu zakupiłem tablet od polskiego Pentagrama i do tej pory sprawuje się super, nie jest może tak szybki jak Galaxy Tab ale to wciąż klasowy sprzęt.

#8 olapolak90

olapolak90

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 01 03 2016 - 16:17

Jeszcze nie mam tabletu ale w niedalekiej przyszłości mam zamiar kupić.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych