Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Błąd podczas uruchamiania UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 zwirek2

zwirek2

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 211 postów

Napisano 17 10 2013 - 21:30

Witam serdecznie po długiej przerwie bo nic się strasznego nie działo ,aż do dziś .

Mianowicie po instalacji Windows 7 32 bit na komputerze przenośnym Asus K52J ,po dniu pracy nagle komputer odmówił posłuszeństwa z niewiadomych przyczyn ,nic nie było instalowane  oprócz Windows 7 i sterowników  niezbędnych do poprawnego działania komputera ,wszystko przebiegło pomyślne  komputer działał bez zastrzeżeń nawet Super ,aż do momentu kiedy go wyłączyłem i następnego dnia chcąc uruchomić ,wyskoczył właśnie taki Bluescreen ,przy próbie ponownego włączenia uruchomił się >>>>>>

Menadżer Rozruchu Systemu :

Uruchomienie systemu Windows nie powiodło się. Przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania. Aby rozwiązać ten problem:

1. Włóż dysk instalacyjny systemu Windows i ponownie uruchom komputer.
2. Wybierz ustawienia języka, a następnie kliknij przycisk Dalej.
3. Kliknij pozycję Napraw ten komputer.

Jeśli nie masz tego dysku, skontaktuj się z administratorem systemu lub producentem komputera, aby uzyskać pomoc.

Stan: 0xc000000f

Informacja: Nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostępne.

Teraz natomiast po kilku włączeniach i wyłączeniach komputera pojawia się tylko Bluescreen z błędem UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME  .   ***STOP: 0x000000ED (0x865D93A0,0xC0000185,0x00000000,0x00000000)

Przeglądałem troszkę forum i z tego co wyczytałem to najprawdopodobniej dysk HDD jest do wymiany ale oddaje temat specjalistom z forum bo nigdy mnie nie zawiedli i na pewno wspomogą nowicjusza lekko zaawansowanego biggrin.png ,na pewno przydało by sie zrobić S.M.A.R.T dysku twardego z tego co wyczytałem ale wole najpierw opisać problem żeby czegoś do końca nie uszkodzić bo nic nie robiłem żadnych operacji po zgonie laptopa

Przenoszę do awarii sprzętu. Zapoznaj się z przyklejonym, uzupełnij dane komputera wg wskazań.

Użytkownik XanTyp edytował ten post 17 10 2013 - 22:36

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 22 10 2013 - 20:24

SMART masz rację, z pewnością się przyda.

Jeśli działa Ci system operacyjny, daj screen z HD Tune zakładka Health

Jeśli zaś nie jesteś w stanie w żaden sposób ruszyć tego systemu, to możesz użyć MHDD z płyty: http://www.nirvanowi...ka.pl/MHDD.html punkt 2.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych