Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Zakup dysku SSD czy możę lepszy HDD?

Kilka Pytań

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Warsonex

Warsonex

First Rank

• Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 24 10 2013 - 20:40

Witam, od kilku dni zauważyłem niepokojące objawy chyba kończącego się mojego dysku HDD. W skrócie opisze to tak: Moj sprzęt to:

- Typ procesora QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3817 MHz (19 x 201)

- Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-MA770T-UD3

- Pamięć 9gb

- Dysk 1: ST316081 5AS SATA Disk Device

- Dysk 2: ST3400620A ATA Device

- Dysk 3: TOSHIBA USB 2.5"-HDD

I tak od kilku dni mimo przeinstalowania Windowsa na nowo, dysk słychać w obudowie i bardzo zamula, przykładowo gdy kopiuję pliki z Jednego dysku na drugi i próbuję otworzyć film to on się zacina i klatkuje, chcę zauważyć że wcześniej tego nie było na 100%. Oczywiście system mam postawiony na tym dysku SATA.

Gdy włączę sobie wydajność komputera Windowsie 7, wszystkie oceny mam dobre, tylko dyski otrzymują słabą ocenę 4,9. Przyznam również że dużo gram w gry komputerowe i również dla nich przydałby się nowy Dysk dysk.

Myślę nad dyskiem SSD, lecz jak wiadomo w cenie 200-300zł są to dyski małe objętościowo i powinno się je instalować tylko pod system. Z tąd Stąd moje pytanie czy zauważę różnicę w szybkości działania Windowsa oraz kopiowaniu plików i wielu innych czynności? Czy jak System będzie na SSD a gra na innym dysku czy mimo wszystko ona będzie odrobinę lepiej działać? A może warto kupić duży objętościowo lepszy, szybszy dysk HDD i będę zadowolony? Bardzo proszę o wasze opinię i w miarę możliwości o przedstawienie mi Ciekawych Dysków interesujących dysków w cenie 200-250zł.

Z góry dziękuję za Pomo pomoc, pozdrawiam. 

Polskiego to się po niemiecku uczyłeś?

Użytkownik XanTyp edytował ten post 25 10 2013 - 04:08

#2 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 25 10 2013 - 12:41

Wrzuć informację o ilości zajętego miesjaca na dyskach + dane ze SMART dysków.

#3 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 25 10 2013 - 12:55

Prócz tego co napisał @up, to chętnie także zobaczyłbym jak wypadają owe dyski z benchmarku w HD Tune. Przed testem wyłącz wszelkie zbędne aplikacje w tle, a podczas niego nie wykonuj absolutnie żadnych operacji.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych