Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Jak zmienić wygląd "połączeń"?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 tabletowouser2

tabletowouser2

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 01 12 2013 - 07:42

Mam problem z telefonem. Bardzo bym prosił o pomoc w jego rozwiązaniu bo sami wiecie - to telefon. Korzysta się z niego codziennie. Więc długo w takim stanie nieużyteczności być nie może.

Otóż chciałem zainstalować sobie "inny wygląd menu dzwonienia". Dialer - czy jak to się zwie.
Zainstalowałem jakiś z kontaktami i odinstalowałem ten poprzedni, który był wgrany domyślnie (miał on ikonkę niebieskiej słuchawki telefonicznej i napis "telefon"). Odinstalowałem również niestety kontakty (druga aplikacja miała je w sobie więc wyzbywam się wszystkiego co niepotrzebne z zasady, utrzymuję porządek). Później zorientowałęm się że sklep oficjalny GooglePlay oszukuje nas i aplikacja wbrew temu co podają nie jest darmowa - i za 7 dni zniknie. WIęc ją odinstalowałęm. Teraz nie wiem jak wrócić do tych, które miałem w telefonie - już bym przy nich został, mimo że mi się nie podobają.

Jeszcze taka dygresja:
• mimo iż miałem zainstalowanego tego nowego dialera, to gdy wykonywałem połączenie, to na ekranie nie pojawiała się szata graficzna dialera, tylko ta standardowa z telefonu - dziwne.

Tylko że teraz co zainstaluję jakąś INNĄ aplikację "Dialer + Kontakty" to nie mogę dodać kontaktu. System odmawia, nie może tego zrobić. Także nawet jak znalazłbym jakąś inną aplikację typu Dialer/Kontakty to nie jest już możliwe dodanie kontaktu w żadnej z nich. Coś się zepsuło.

MUSIAŁEM ZRESETOWAĆ USTAWIENIA FABRYCZNE by wszystko wróciło do normy.

Ale w dalszym ciągu, jak teraz instaluje wszystko na nowo, nie mogę sprawić aby aplikacja deialowa "PixelPhone" wykonywałą połączenia. W niej widzę tylko samo "menu" oraz kontakty, a gdy dochodzi do połączenia to wtedy wchodzi standardowy, domyślny wygląd ekranu połączeń. Co ciekawe, aplikacja "PixelPhone" oddziaływuje na kontakty ale już nie na SMSy. Czyli jak w innej aplikacji SMSowej wejdziemy w rozwinięcie jakiegoś kontaktu to nie otworzy on się nam w "PixelPhone" tylko w innej. A tak być nie powinno.

Możecie mi powiedzieć jak zrobić aby aplikacja "PixelPhone" (lub jakakolwiek inna, bo to w ogóle nie działa) wpływała również na wygląd okna w trakcie rozmowy? Dlaczego po instalacji jakiejkolwiek aplikacji typu "dialer" i tak okno w trwającym połączeniu wygląda "staro" i nie przybiera szaty graficznej wgranego dialera? A zawsze tak się dzieje.

https://play.google....phonefree&hl=pl

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 01 12 2013 - 17:01

Później zorientowałęm się że sklep oficjalny GooglePlay oszukuje nas i aplikacja wbrew temu co podają nie jest darmowa - i za 7 dni zniknie.

Podaj link do tego programu.

Dialer - czy jak to się zwie.

Co to komu powie?

Spodziewasz się konkretów, więc sam bądź konkretny.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 tabletowouser2

tabletowouser2

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 01 12 2013 - 20:19

1)

vsWhADB.png

2) 

Dialer?

Co to komu powie?

Spodziewasz się konkretów, więc sam bądź konkretny.

thrmM3J.png

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 01 12 2013 - 20:46

W opisie programu nie ma wzmianki nawet, ze będzie zmieniał ikony w systemie, ze będzie robił jako "skórka" do systemu więc nie bardzo rozumiem, o co masz żal.

Nie ma tez słowa o tym, że program ma przechowywać smsy - co z resztą widać w komentarzach.

To jest tylko rodzaj menadżera kontaktów, z poszerzoną opcją wyszukiwania, ale nie zastępuje niczego z funkcji systemowych, dlatego, kiedy dzwonisz do kogoś, przechodzisz do domyślnego narzędzia w Androidzie.

I dalej:

GooglePlay oszukuje nas i aplikacja wbrew temu co podają nie jest darmowa - i za 7 dni zniknie.

Gdzie to wypatrzyłeś? :blink:

Czytam opis i znajduję w nim tylko jedną wzmiankę:

To jest w pełni funkcjonalna wersja próbna, która będzie działała przez 7 dni.

O znikaniu ani słowa.

Z resztą, postaw się w miejsce programisty. Tworzysz aplikację, która ma działać określony czas, klient ma nabrać ochoty zapłacić Ci za nią, by działała do jego upojenia, a w zamian... sama się deinstaluje po określonym terminie? I klient będzie teraz latał po sklepie Googla i jej szukał?

Gdzie tu logika? Program zapewne przestanie działać (lub część funkcji), ale na pewno sam się nie skasuje.

Zanim więc zaczniesz posądzać kogoś o kłamstwa... Czytaj uważnie i ze zrozumieniem treści zawarte a potem dopiero szukaj winnych.

A skoro na samym dole jest dodane, co ostatnio dołożono/naprawiono, najwyraźniej wynika to częściowo z komunikacji między autorami a użytkownikami.

Są adresy kontaktowe do nich - zrób z tego użytek.

#5 tabletowouser2

tabletowouser2

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 02 12 2013 - 16:35

No dobrze, ale ja cały czas dociekam jak zmienić sobie tego "dialera". Tę klawiature i menu w trakcie trwania rozmowy. Wiesz o co mi chodzi, nie?

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 02 12 2013 - 17:11

Wiem, i napisałem Ci. To jest menadżer kontaktów, a nie skórka do systemu.

#7 tabletowouser2

tabletowouser2

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 03 12 2013 - 07:38

A jaka różnica między niemożliwym do zmiany menedżerem kontaktów a niemożliwym do zmiany dialerem?
Zwał, jak zwał - dokładnie opisałem to o co mi chodzi. I pytałem o to czy da się to zmienić czy nie da. Niestety ale nie znalazłem opcji na zmienienie tego, więc się nie da zapewne.

#8 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 03 12 2013 - 17:43

A  co i na co chcesz zmienić, skoro sam napisałeś w pierwszym poście:

Zainstalowałem jakiś z kontaktami i odinstalowałem ten poprzedni (..) Odinstalowałem również niestety kontakty (...) wyzbywam się wszystkiego co niepotrzebne (...)

Nie masz alternatywy więc o jaką zmianę chodzi?

Zasadniczo nie widzę sprzeczności czy konfiktu w posiadaniu dwóch alternatywnych programów działających w zbliżonym zakresie funkcjonalności, ale kasowanie elementów systemowych, to już chyba lekka przesada z tą drobiazgowością.

Z całości rozumiem, że masz po jednym programie do zarządzania kontaktami oraz do wykonywania połączeń. Więc co tu zmieniać?

Dodajesz kolejny, usuwasz poprzedni. Trochę to szalone, w tym szczególnym przypadku, bo masz teraz ustrojstwo, którego nie możesz się pozbyć i zaczynasz się motać - bo jeśli nawet się go pozbędziesz, to nie będziesz miał niczego - aż do zainstalowania kolejnej aplikacji? Podcinasz gałąź, na której siedzisz...

#9 tabletowouser2

tabletowouser2

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 04 12 2013 - 21:18

Program do wykonywania połączeń pragnę zmienić.
Jak to "nie mam alternatywy"? Nie rozumiem w ogóle co do mnie piszesz.
Znasz sposób na zmienienie wyglądu aplikacji dzwoniącej czy nie?

#10 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 04 12 2013 - 21:21

Znam tylko jeden sposób na zmianę wyglądu. Do tego służą skórki, zwane również tematami (z ang. theme).

http://zapytaj.onet....mu_Android.html

#11 tabletowouser2

tabletowouser2

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 06 12 2013 - 13:27

Dziekuję za chęć pomocy i te linki, przezytałem wszystko - jednak widzę że te zmiany dotyczą wyłącznie wyglądu samego MENU telefonu. A o zmianie wizerunku podczas telefonowania nie ma mowy.

#12 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 06 12 2013 - 15:24

O jakim wizerunku mowa?!

Czego się spodziewasz? Ze cały wyświetlacz eksploduje pikselami?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych