Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Jak odszukiwać te same aplikacje oraz "polnglisz" na GooglePla

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 tabletowouser2

tabletowouser2

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 03 12 2013 - 09:19

Jak mogę poznać nazwę aplikacji w telefonie by potem sobie taką samą zainstalować?
Np. mój kolega ma fajny kalendarz i fajne opcje kontaktów. W jego telefonie są to "Kontakty" oraz "Kalendarz" w menu telefonu. No dobrze, ale jak mogę dowiedzieć się jak nazywa się ten dodatek by go potem odszukać? Gdybym wiedział, że jest to np. TarmusCalendar v1.2.1 to bym sobie taką nazwę wrzucił w Google i go znalazł. Ale jak mam szukać kalendarza mojego kolegi, który nazywa się "kalendarz"?

Drugie pytanie, czemu GooglePlay (sklep z aplikacjami) na siłe tłumaczy mi na polski w ten swój kretyński sposób zdania? Dostaję coś czego się nie da czytać. Jak sprawić bym na telefonie widział język oryginalny w ten aplikacji GooglePlay?

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 03 12 2013 - 17:34

Jak mogę poznać nazwę aplikacji w telefonie by potem sobie taką samą zainstalować?

Na ogół każda aplikacja posiada jakieś menu, w którym powinno znaleźć się coś w stylu "O programie" "About..." itp. Tam powinna też widnieć informacja o nazwie i wersji.

Odnośnie drugiego pytania, zmiana języka na wybrany (z listy dostępnych) jest wykonalne, ale zdaje się, że zmiana będzie dotyczyła całego konta Google, a nie tylko sklepu Google Play.

Zmiany możesz dokonać w ustawieniach konta.

Swoją drogą, nie bardzo rozumiem, w czym rzecz - u mnie wyświetla się wszystko - albo po polsku i jest to poprawne składniowo i gramatycznie - albo po angielsku, tak jak to przedstawiają sami autorzy opisujący swoje produkty.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych