Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

klawiatura pod usb działa nieprawidłowo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 slawas2001

slawas2001

Second Rank

• Użytkownicy
  • 92 postów

Napisano 09 12 2013 - 00:34

Witam, mam klawiaturę logitech od 2-3 lat,

Od niedawna zaczęły się dziać następujące problemy,

- klawiatura się sama odinstalowuje z systemu, sęk w tym że jak jest zainstalowana to widać 2 (menedżer urządzeń) a jak ja wywala to nadal jest widoczna jakaś jeszcze jedna (której de facto wogóle nie ma!), nota bene przy starcie komputera na czarnym tle widać również 2 klawiatury, 
- dopiero restart systemu przywrca tą istniejącą na chwilę do działania,

- klawiatura wyglada na sprawną bo jak podpinam ją pod ps 2 to działa bez zarzutu, i wtedy przy starcie kompa widać 1 klawiaturę, a menadżer pokazuje tą podpiętą na ps2 i jakąś drugą której nie ma i nie da się jej usunąć po zawsze ja ładuje od nowa
- pod gniazdem usb mam podpiętą myszkę a4tech i działa bez zarzutu, niezależnie od gniazda

-miałem już wczesniej problemy że pendrive i drukraka na usb utrudniały pracę tej klawiatury,

Co to może być i jak to sprawdzić, proszę o pomoc,

Pozdrawiam, 

Slawek

ps. system to win xp, płyta to ashrock ostatnia pod socketa 478
http://www.morele.ne...CFc5a3godKlMALw

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 11 12 2013 - 02:05

Rozumiem, że wszystkie te urządzenia podpinasz pod USB na tyle a nie na froncie obudowy?

#3 slawas2001

slawas2001

Second Rank

• Użytkownicy
  • 92 postów

Napisano 11 12 2013 - 15:21

Rozumiem, że wszystkie te urządzenia podpinasz pod USB na tyle a nie na froncie obudowy?

tak wszystkie podpinam na tyle, pendriva z przodu czasam, ale to bez znaczenia które gniazdo, zresztą z pendrivem(vami) też mam przeróżne kompikacje pod usb - a to blokują klawiaturę, a to kiedyś jeden restartował system, a to wogóle nie był widoczny

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 11 12 2013 - 16:24

Pentium, czy aby nie będzie to miało czegoś wspólnego z konfliktem IRQ dla portów usb?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#5 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 12 12 2013 - 03:31

Pentium, czy aby nie będzie to miało czegoś wspólnego z konfliktem IRQ dla portów usb?

Szczerze mówiąc, nie mam w tym momencie pewności.

Podaj całkowitą konfigurację sprzętu (ważne: wraz z marką i mocą zasilacza oraz dodatkowym sprzęt podpięty pod złacza PCI o ile takowe posiadasz czyli np karta dźwiękowa, karta sieciowa, kontroler usb czy cokolwiek innego). Jak ten komputer to "pełna integracja" to raczej odrzuciłbym kwestię z konfiktem.

Póki co, spróbuj także wykonać reinstalacji wszelkich sterowników w systemie.

#6 slawas2001

slawas2001

Second Rank

• Użytkownicy
  • 92 postów

Napisano 13 12 2013 - 12:37

Choinka może być problem bo nie znam za dobrze nazw tego co poinstalowałem:

płyta ashrock p4i65g intel 865 g socket 478
procek pentium 4 2,8 chyba psescott
zasilacz huntkey bs3000
karta graf gforce4 mx440
karta muz creative sb live
klaw logitech ultrax media
myszka a4tech x7
karta sieciowa realtek rtl8139
dysk wd5000aakx-00erma0
stacja dyskietek której niezbyt używam
softv92 data fax modem którego nie używam
drukraka hp deskjet f2180 której używam okresowo i wtedy podpinam pod usb, sprawdziałem działa i keidy klawiatura jest pod ps2 nie ma zakłóceń
ram to goodram ddr 2gb 400 mhz dual

ciekawe jest to że ten sprzęt wcześniej nie sprawiał mi problemów w tej konfiguracji, może coś się poknociło w sterownikach albo fizycznych kontrolerach usb (mówie jako laik;) ), ale nawet nie wiem jak mam się nimi zając za bardzo... obecnie mam podpiętą klawiaturę na ps2 i działa OK, ale mierzi mnie to że jest druga widoczna na usb a fizycznie jej tam nie ma!

aktualizacje sterowników robiłem kiedyś programem chyba drivermaxem z tego powodu że właśnie pod usb miałem te komplikacje, ale też mi coś poknocił tak ze myszka i klawiatura nie chciały chyba działać i musiałem cofnąć operację, potem byłem bardziej ostrożny i nie aktualizowałem wszystkiego  - jakoś tak - to było dawno i nie zupełnie wszystko pamiętam ;)

no i chyba muszę zmienić procka bo mi yt i comodo na nim nie wyrabia -ale to taki offtopic 

#7 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 16 12 2013 - 09:32

Wykonaj pomiar napięć zasilacza, miernikiem.
Spróbuj także przetestować komputer z wypieta karta dźwiękowa i sprawdź, czy USB nadal będzie wariowac.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych