Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Problem z pracą Windows XP po użyciu Partition Magic 8

partition magic windows xp

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 matthew000

matthew000

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 19 12 2013 - 21:18

WItam. Zapewne gdzieś tutaj na forum ten temat był wielokrotnie poruszany, lecz nie wiem,albo nie mogę znaleźć tematu odnoszącego się do mojego problemu...

Na moje nieszczęscie użyłem Partition Magic 8 do podzielenia dysku na dwie częsci.

Dysk miał 120 gb pojemnosci, byla jedna partycja, podzielilem go w Partition Magic na dwie rowne czesci. Jak to prt zawsze karze utworzyc partycje nie pod XP, ale w trakcie jego uruchamiania. Podczas tworzenia partycji po jakichs 20 min. wyskoczyl błąd,po czym nie mogłem uruchomić systemu.

Udało mi się go uruchomic po uzyciu chdsk. System się wlącza, lecz nie dziala prawidłowo.Nie działa np. kopiuj-wklej, nie działa przeciąganie ikon, nie mogę minimalizować okien wyszukiwarki. Pod windowsem szczegołowo go przeskanowałem raz jeszcze chdsk. Nie znalazł żadnych problemow. Zalezy mi na działaniu systemu, bez robienia formatu, ponieważ mam zapisane na Nim wazne dane firmowe. Teraz nie moge ich nawet skopiować. Bardzo proszę o pomoc, bo nie da się teraz na Nim pracować odpowiednio. Pierwszy raz spotykam się z takim problemem.

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 19 12 2013 - 22:30

wyskoczyl błąd

A jaki to błąd?

Pytam z czysto akademickiej ciekawości.

Ściągnij którąś z bootowalnych wersji Hiren's Boot, uruchom zeń MiniXP i tamtędy skopiuj ważne pliki, a potem możesz już robić z systemem co zechcesz.

Naprawiać, reinstalować, formatować i reinstalować, co wybierzesz.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych