Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Modem USB i brak internetu na starym laptopie (D-link DWM 156)

D-link DWM 156 modem usb

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Mackoks

Mackoks

First Rank

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 24 12 2013 - 22:13

Witam serdecznie

Otóż od niedawna posiadam internet mobilny z Plusa, wraz z modemem D-link DWM 156.

Wszystko byłboby dobrze gdyby nie dosć dziwny problem z dostępnością Internetu.

Sytuacja wygląda następująco, po włożeniu modemu USB do kompa wyskakuje okno dialogowe wraz z podstawowymi informacjami (zasięg niemal max, sieć 3G etc), klikam połącz, mija chwila na zestawienie połączenia (dioda przybiera kolor zielony) i wszystko pieknie jest połączone. Pakiety lecą a ja jestem w stanie otworzyć maksymalnie 2-3 strony internetowe po czym jakby "odcina" internet, połączenie dalej jest zestawione, dioda dalej zielona jednakże nie ma internetu.

W tym momencie polecenie ping 8.8.8.8 (dns googl'a) daje wynik negatywny.

Wyciagnięcie i ponowne włożenie modemu ponawia cała historie - internet jest na 10-20sek i modem zdąży wygenerować ruch na poziomie 1mb i koniec, tak w koło.

Pragnę nadmienić iż posiadam wyjątkowo leciwy sprzęt, jest to Actina D230S (mobilny Celeron 2Ghz, 512mb DDR I, XP SP3) jednakże system jest czysty jak łza i np korzystajac z karty sieciowej/LAN'a można w miare komfortowo przegladać poczte, wiadomości etc.

Oczywiście podjąłem wiele rozmaitych prób zażegnania problemu, lecz bezskutecznie. Miałem także okazję porownac prace tego modemu na laptopie Acer TravelMate 4060 (mobilny Pentium, 1gb DDR II, XP SP3) i modem działa super.

Co więcej tak się złożyło, że w dniu wczorajszym oba laptopy miały w tym samym czasie stawiany system na nowo:
Windows XP + SP3 + Net Framework 3.5 SP1 + oczywiscie wszystkie niezbedne dla danego modelu stery.

Oczywiscie na Acerze modem smiga wyśmienicie, natomiast na Actinie objaw jest taki jak wyżej..

Czy ktoś ma może jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu?

Ewentualnie jaki jest powód takiej a nie innej pracy modemu na laptpie Actina?

Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych