Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

WD25EZRS jako dysk zewnętrzny - Windows 7 Profesional 32 nie widzi cał

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mhym

mhym

First Rank

• Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 22 01 2014 - 13:52

Zaczęło się od tego, że dysk ten był dyskiem zewnętrznym.

W komputerze stacjonarnym (Windows 7 Prof. 64) jest założony RAID 1 na dyskach 1TB. Jeden z nich się zepsuł i został wyjęty. Na jego miejsce (jedyne wolne) do komputera został włożony dysk WD25 EZRS o pojemności 2,5TB (BIOS podaje 2,2TB) z założoną partycją NTFS na całym dysku.

Następnie powstaje pomysł zmniejszenia wielkości woluminu o 1000GB i stworzenie partycji do odnowienia RAID 1.

A więc: Zarządzanie komputerem>Magazyn>Zarządzanie dyskami...

W czasie zmniejszania partycji na dysku wyskoczył błąd braku miejsca na dysku. Ale partycja została zmniejszona o bodajże 930GB.

Ale nie pojawiło się miejsce zwolnione po zmniejszeniu woluminu. Dysk się po prostu "zmniejszył" choć była jeszcze możliwość sformatowania zmniejszonej partycji spowrotem do 2,2TB.  Wyłączyłem jednak komputer i poszedłem spać. Rano dysk miał już tylko 280GB i tak mu zostało...

Usunąłem partycję z dysku, ale dalej jest tylko 280 GB przestrzeni. Po wyjęciu z komputera i włożeniu do puszki dysku zewnętrznego podłączyłem dysk przez usb do laptopa z Win7Prof 32.... Dalej jedynie 280GB przestrzeni na dysku...

Prosze o pomoc w przywróceniu pełnej pojemności dysku. Nie mam tam żadnych danych.

PS. Programy do partycjonowania też widzą tylko 280GB...

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 22 01 2014 - 14:29

Skoro dysk nie ma danych, wyczyść tablicę partycji. W GParted np.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 mhym

mhym

First Rank

• Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 22 01 2014 - 16:11

nie nie nie.... Nie w tym problem. Nawet z pozycji instalatora windows 7 dysk jest widziany jako 280GB... W Biosie ma 2,2TB a przy próbie zaistalowania windowsa pokazuje że jest dostępne 280GB przestrzeni dysku i tam mogę zrobić partycję 280GB. W chwili obecnej nie ma żadnej partycji a dysk jest wyczyszczony przez DISKPART - w DISKPARTcie też widać jedynie 280GB

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 25 01 2014 - 17:24

Pokaż jak wygląda rozkład tych partycji w zarządzaniu dyskami

#5 Lammpatix

Lammpatix

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 30 01 2014 - 18:11

nie nie nie.... Nie w tym problem. Nawet z pozycji instalatora windows 7 dysk jest widziany jako 280GB... W Biosie ma 2,2TB a przy próbie zaistalowania windowsa pokazuje że jest dostępne 280GB przestrzeni dysku i tam mogę zrobić partycję 280GB. W chwili obecnej nie ma żadnej partycji a dysk jest wyczyszczony przez DISKPART - w DISKPARTcie też widać jedynie 280GB

Chodzi o to abyś tego nie robił z poziomu Windowsa bo pewnie nie zrobisz wtedy NIC.

Już napisano wcześniej...

"Skoro dysk nie ma danych, wyczyść tablicę partycji. W GParted" - czyli pod LINKUSEM !!!

Jest wiele rzeczy których z poziomu Windowsa po prostu nie da się zrobić i właśnie dlatego wtedy używa się Linuksa :excl: :excl: :excl:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych