Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

IBM LENOVO T500 czy może nowszy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Thommen

Thommen

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 11 02 2014 - 16:23

Za 700 zł mam możliwość kupienia: IBM LENOVO T500:

CPU 2x2,53 GHz

RAM 4 GB DDR3

160 GB 7200 obr.

Pytanie moje jest takie czy zakupić tego IBM czy w tej samej cenie kupić nowszy lapek z takimi samymi paramtetrami, lub bardzo zbliżonymi +/-

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 11 02 2014 - 17:38

Podaj jeszcze grafikę jaką on posiada (T500 było kilka modeli, albo ze zintegrowaną grafiką albo dedykowaną). Jakie ma być przeznaczenie laptopa?

#3 Thommen

Thommen

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 12 02 2014 - 03:34

ATI Radeon HD3650

OS Linux. Przeznaczeznie: bez gier, codzienne użytkownie webmaster/programowanie/administracja

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 12 02 2014 - 13:10

Jak ma to być codzienne użytkowanie bez gier, to moim zdaniem nie ma co się pakować w starego grzejącego się Radeona (swoją drogą wsparcie AMD pod Linuksem naprawdę mocno kuleje, a w starych kartach po prostu go nie ma i zostają otwarte sterowniki). Ten laptop ogółem nie byłby zły, ale po prostu do twoich zastosowań sądzę, że nie warto.

#5 Thommen

Thommen

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 13 02 2014 - 03:32

Jaki jest powód, że nie warto?

#6 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 13 02 2014 - 14:01

Nie tyle nie warto, co moim zdaniem jak nie masz go używać do gier to nie widzę sensu pakować się w starego grzejącego się Radeona, ktory skróci ci trochę czas pracy na baterii. Oczywiście, jeśli sądzisz inaczej, to nie ma sprawy - możesz brać, bo ten laptop jak większość IBM/Lenovo z tej serii to naprawdę fajny sprzęt pod względem wykonania. 700zł to naprawdę bardzo dobra (żeby nie rzec wręcz - rewelacyjna, wystarczy spojrzeć) cena jak na tego laptopa. Tym bardziej, jeśli ma sprawną baterię

Jako konkurenta mogę polecić np. Della E6400 z Intel X4500M HD. Wiadomo, że grafika jest słabsza niż w tym Lenovo, ale skoro masz zamiar go używać do zadań typowo biurowych to także wystarczy. Będzie dłużej trzymał na baterii, jego wykonanie także stoi na bardzo wysokim poziomie no i do tego matryca matowa o rozdzielczości 1440x900 z podświetleniem LED jest rewelacyjna. Na allegro spokojnie da radę wylicytować go używanego w granicach 700zł.

Generalnie nie jestem na nie jak chodzi o tego IBM'a, zwłaszcza za takie pieniądze. Jeśli sądzisz, że spełni on twoje oczekiwania - kupuj, bo w tym budżecie to dobry wybór.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych