Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Komputer fixuje od jakiegoś czasu.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 tharealest

tharealest

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 18 02 2014 - 11:49

Witam,

Mam od jakiegoś czasu problem z moim komputerem, wolniej startuje system jak i się zamyka, dodatkowo nie raz pojawiają się bluescreeny, nie mogę zaaktualizować javy gdyż avast wywala tam wirusa a na koniec gdy próbuję skorzystać z portu usb żeby podłączyć telefon lub pendrive potafi się zawieśić komputer. Z góry dzięki za pomoc.

Załączone pliki

• Załączony plik  OTL.Txt   107,04 KB   101 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Extras.Txt   55,57 KB   137 Ilość pobrań

#2 wirusolog

wirusolog

Expert

• Moderatorzy
  • 5767 postów

Napisano 18 02 2014 - 13:36

Tylko kosmetyka:

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to:

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- System32\drivers\rdvgkmd.sys -- (VGPU)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\drivers\tsusbhub.sys -- (tsusbhub)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- System32\drivers\synth3dvsc.sys -- (Synth3dVsc)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ctoss2k.sys -- (ossrv)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ctsfm2k.sys -- (ctsfm2k)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Unknown] --  -- (az40tquf)
O4 - HKLM..\Run: [DATAMNGR]  File not found
O4 - HKLM..\Run: [mobilegeni daemon] C:\Program Files\Mobogenie\DaemonProcess.exe File not found
O4 - HKCU..\Run: [] C:\Program Files\Samsung\Kies\External\FirmwareUpdate\KiesPDLR.exe File not found
O16 - DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} http://java.sun.com/...indows-i586.cab (Java Plug-in 1.6.0_39)
O16 - DPF: {CAFEEFAC-0016-0000-0039-ABCDEFFEDCBA} http://java.sun.com/...indows-i586.cab (Java Plug-in 1.6.0_39)
O16 - DPF: {CAFEEFAC-FFFF-FFFF-FFFF-ABCDEFFEDCBA} http://java.sun.com/...indows-i586.cab (Java Plug-in 1.6.0_39)
O16 - DPF: {E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7} http://platformdl.ad...Plus/1.6/gp.cab (Reg Error: Key error.)

:Reg
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{9BB47C17-9C68-4BB3-B188-DD9AF0FD2406}]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"=-
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{9BB47C17-9C68-4BB3-B188-DD9AF0FD2406}]
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]

:Commands
[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj Skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

dodatkowo nie raz pojawiają się bluescreeny

Log Extras.txt tego nie potwierdza.

Najprawdopodobniej to problem sprzętowy, ale, na wszelki wypadek, daj jeszcze log z TDSSKiller  >http://www.searcheng...15 -- post nr 21

nie mogę zaktualizować javy gdyż avast wywala tam wirusa

Na czas aktualizacji wyłącz Avasta:

>prawoklik na ikonkę Avasta znajdującą się koło zegara >>wybierz: Sterowanie osłonami avast >>wybierz:wyłącz na 10 minut (lub na 1 godzinę) > klikinij: TAK

#3 tharealest

tharealest

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:41

wykonałem skrypt komputer jakby trochę lepiej się ma, TDSKiller użyty znalazł 1 rootkita zastosowałem akcje cure po której usunął raczej infekcję, poniżej logi.

Załączone pliki

#4 wirusolog

wirusolog

Expert

• Moderatorzy
  • 5767 postów

Napisano 18 02 2014 - 17:28

TDSKiller użyty znalazł 1 rootkita zastosowałem akcje cure po której usunął raczej infekcję, poniżej logi.

"sptd.sys" działa jak Rootkit, ale nie jest nim - to legalny sterownik używany np. przez Daemon Tools. U Ciebie nie widzę Daemon Tools.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, to przeinstalujesz Damon Tools.

W nowym logu OTL nie widzę już niczego do usuwania.

W OTL kliknij na przycisk Sprzątanie - to go usunie razem z jego Kwarantanną.

wolniej startuje system jak i się zamyka, dodatkowo nie raz pojawiają się bluescreeny, (...) a na koniec gdy próbuję skorzystać z portu usb żeby podłączyć telefon lub pendrive potrafi się zawiesić komputer.

Zgłosiłem już Moderatorom, by pomyśleli o przesunięciu tego tematu do jakiegoś innego, bardziej odpowiedniego działu Forum.

.

#5 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 18 02 2014 - 19:54

Skoro pojawiają się bsody, użyj tego programu i sprawdź błędy w sieci.

Przenoszę do awarii sprzętu, uzupełnij post wg przyklejonego w dziale.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych