Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

dc++ ustawienia

klient p2p dc++ direct connect apexdc++ wymiana plików ustawienia dc++ tryb aktywny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ravn

Ravn

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 04 03 2014 - 10:55

Witam ,  nie mogę ustawić poprawnie trybu active w ustawieniach dc++.korzystam z routera tp-link td-w8901g, serwery dns w ustawieniach karty sieciowej mam ustawione na automatyczne. próbowałem przekierować porty ale to nie pomogło, mogę wejść na dany hub ale nie mogę pobierać plików ani wyszukiwać, te funkcje działają tylko wtedy gdy ręcznie ustawie serwery. proszę o pomoc.

z góry dziękuje za odpowiedz.

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 04 03 2014 - 18:58

Dziwne trochę.

Całe swoje "czasy" z DC miałem ustawiony tryb passive, wystarczało mi dodać [PSV] przed nickiem - tu zastrzegam - nie używam DC już od kilku lat, nie mam pewności co do brzmienia tego skrótu!

I o ile pamiętam, tak mi doradzono (z tym przedrostkiem do nicka oraz klamrami [ ] ) na którymś z polskich HUB-ów i to działało za każdym razem, kiedy wracałem do DC++.

Nie robiłem niczego z ustawieniami systemu, wystarczała mi podstawowa konfiguracja programu.

Nie przypominam sobie ani jednej sytuacji, abym był w trybie active a ściągałem listy Hubów, plików userów i same pliki bez żadnych kłopotów, o ile oczywiście nie wywalano mnie z HUB-ów z racji jakichś szczególnych ich obwarowań w regułach, ale to już osobna sprawa.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 04 03 2014 - 23:17

Tryb active nie ma nic wspólnego z serwerami DNS. Przede wszystkim musisz mieć publiczne IP, stąd pytanie kto jest twoim dostawcą dostępu do Internetu? Jesteś pewien, że publiczne IP posiadasz? Bez tego nawet przekierowania portów nie pomogą.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych