Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Mam problem

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 pzm

pzm

First Rank

• Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 05 03 2014 - 02:55

Witam mam problem z poleceniem msconfig wszystko jest niby ok tylko przy zatwierdzaniu zmian dokonanych wyskakuje mi komunikat "błąd odmowy dostępu został zwrócony podczas dokonywania próby zmiany usługi być może musisz zalogować się na konta administratora aby przeprowadzić określone zmiany". w sumie ten komunikat i tak nie przeszkadza mi w dokonywaniu zmian w msconfig,ale wyskakuje jak np w uruchamianiu chce odznaczyć antywirusa żeby nie uruchamiał się na starcie,zauważyłem że mam też problem taki że nie mogę żadnego programu uruchomić jako administrator(mam Windows XP) kiedy próbuje to zrobić pojawia się komunikat 'Nie można zalogowac się do: Błąd logowania:Ograniczenie konta uzytkownika.Do mozliwych przyczyn należą: niedozwolone puste hasła,ograniczenia godzin logowania lub wymuszanie ograniczenia zasad' mam jedno konto które jest jako administrator,i wyłączone konto gość,hasła nie mam do tego konta,nie ustawiałem więc nie wiem co jest grane ;/

P.S Chiciałbym dodać jeszcze że gdy uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym to na ekranie logowania pojawiają się dwa konta konto Administratora i konto moje,a podczas normalnego załadowania Windows'a gdy kliknę wyloguj to pojawia się tylko moje konto...

P.S Kiedy wejdę w opcje konta użytkowników z panelu sterowania to moje konto jest podpisane Administrator komputera...

P.S W 'Zarządzanie komputerem-Użytkownicy' mam ich troche wpisanych

Administrator

ASPNET

Gość-wyłączony

Pomocnik-wyłączony

Przemek ( to jest moje konto)

SUPPORT_38-wyłączone

UpdatusUser

P.S Zrobiłem tak jak tutaj jest podane http://www.tibia11.p...ratora-4453.htm  zalogowałem się na 'ukryte' konto administratora(nie mam hasła) po wylogowaniu się z mojego konta Przemek i z konta administrator również nie mogę żadnego programu uruchomić jako administrator,dziwne...

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 05 03 2014 - 05:26

P.S Chiciałbym dodać jeszcze że gdy uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym to na ekranie logowania pojawiają się dwa konta konto Administratora i konto moje,a podczas normalnego załadowania Windows'a gdy kliknę wyloguj to pojawia się tylko moje konto...

Nie jest to nic nowego, ani dziwnego.

Tryb awaryjny musi posiadać wbudowane konto admina z racji np. problemów z własnym. Powody problemów są tak rozległe, że zgadywanie, co je sprawiło jest awykonalne. Konto admina tworzy się automatyczne podczas instalacji Windowsa.

zalogowałem się na 'ukryte' konto administratora(nie mam hasła) po wylogowaniu się z mojego konta Przemek i z konta administrator również nie mogę żadnego programu uruchomić jako administrator,dziwne...

Nie rozumiem, co masz na tutaj myśli.

Skoro jesteś wylogowany, a co za tym idzie - nie zalogowany na żadnym kocie  to jak chcesz móc cokolwiek zdziałać?

Proponuję utworzyć hasło logowania do swojego konta lub utworzyć nowe konto administratora w normalnym trybie (również z hasłem) i pracować na nim, przewiduję brak kłopotów.

W XP można użyć dowolnego tweak'a, który wymusi na systemie autologowanie do konta, co sprawi, że nie będziesz musiał podawać hasła samemu, a w efekcie nie odczujesz różnicy.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 pzm

pzm

First Rank

• Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 05 03 2014 - 05:39

Byłem zalogowany na konto administratora po wylogowaniu się z mojego konta które ma uprawnienia administracyjne,wyczytałem na forum na którym napisał ktoś inny z takim samym problemem jak mój,aby ten ktoś czytał ze zrozumieniem :) wyraźnie w tym komunikacie jest napisane 'Nie można zalogowac się do: Błąd logowania:Ograniczenie konta uzytkownika.Do mozliwych przyczyn należą: niedozwolone puste hasła,ograniczenia godzin logowania lub wymuszanie ograniczenia zasad'  że są niedozwolone puste hasła,no czyli ja nie mam hasła,więc problem w tym właśnie leży,utworze hasło po prostu do konta administratora i wtedy nie powinno być juz tego problemu że nie można uruchomić programu czy gry jako administrator...

P.S Mam pytanie czy mogę właśnie utworzyć bez obaw hasło do konta Administratora tego które używa tryb awaryjny?

Użytkownik pzm edytował ten post 05 03 2014 - 06:51

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 05 03 2014 - 17:04

Pytanie do edycji: Tylko po co? Chcesz całe życie spędzić w trybie awaryjnym?

Poczytaj: http://www.zsoiz.hom...zytkownikow.htm

Swoją drogą, system jest licencjonowany, czy po jakichś przeróbkach?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#5 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 05 03 2014 - 21:28

Masz Windows XP Home. To podstawowy problem - niestety, ale ten system ma kilka braków w porównaniu do Professional w kontekście sieci i zabezpieczeń.

Jeżeli komputer pozwoli ci ustawić hasło administratora, to możesz to zrobić - poza faktem, że wtedy trzeba je zapamiętać. Ogólnie nie powinieneś być zmuszony do użycia konta Administrator. Wystarczy, że twoje własne konto jest przypisane do grupy Administratorzy. W linii komend wpisz:

net user Przemek

wyświetli to podstawowe informacje o twoim koncie. Wrzuć je tutaj - może okaże się, że jest jakiś błąd w ustawieniach i wystarczy to poprawić...

#6 pzm

pzm

First Rank

• Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 06 03 2014 - 03:25

Windows przegrywany z płytki od kolegi,nie mogę zamieścić screena nie mam uprawnień do wrzucania screenów...

#7 pzm

pzm

First Rank

• Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 14 03 2014 - 10:59

Oki temat do zamknięcia,usunąłem XP i zainstalowałem WIN 7

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych