Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Podłączenie dysku SATA 2,5" przez USB adapter

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 b0dzi0

b0dzi0

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 144 postów

Napisano 06 03 2014 - 19:23

Witam,

Z racji tego że kupiłem nowy laptop, chciałem przenieść sporo rzeczy z poprzedniego komputera.

Nowy niestety posiada tylko 1 miejsce na dysk HDD, dlatego też postanowiłem użyć ww adaptera.

Niestety po podłączeniu go do noego komputera, dysk uruchamia się, sterowniki są instalowane prawidłowo, jednak wyskakuje informacja, że aby móc korzystać z dysku należy go sformatować czego oczywiście nie chcę...

W Menadżerze urządzeń dysk jest wykryty prawidłowo, jednak w moim komputerze oraz w Zarządzaniu dyskami widnieje tylko 1 partycja o pojemności całego dysku.

W rzeczywistości są tam 3 i dysk jest sprawny, gdyż po włożeniu go spowrotem do laptopa, system uruchamia się bezproblemowo a wszystkie dane są dostępne.

Adapter który używam nosi nazwę: AK99B ADAPTER USB2.0 IDE 2,5 3,5SATA+LED.

Dysk ze starego laptopa: WD 500GBa SATA 2,5"

Dysk z nowego laptopa: Toshiba 1TB SATA 2,5"

Próbowałem przełożyć stary HDD do przenośnego dysku WD MyPassport, ale jest w nim zupełnie inny interfejs...

Czy ktoś podpowie co z tym fantem zrobić?

#2 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 06 03 2014 - 23:10

Spotkałem się z taką sytuacją, ale przyznam, że nie wiem skąd to się bierze. Zwykle wystarczało u mnie użyć oprogramowania od odzyskiwania partycji - poprawiał on coś w tablicy partycji i wszystko zaczynało działać.

Przykładowy program do takiej operacji: Easeus Partition Recovery.

Z góry ostrzegam, że można sobie sporo zepsuć, jak coś nie wypali...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych