Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Sieć w domu, połączenie dwóch routerów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 pablo-brzeg

pablo-brzeg

First Rank

• Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 18 03 2014 - 21:02

Zmontowałem mały schemat żeby pokazać, o co dokładnie mi chodzi.
siec.jpg
Problem polega na tym, że router 2 jest; albo zepsuty, albo nie może działać poprawnie w takiej konfiguracji. Jak go podłączę to niby działa, wifi jest, urządzenia go widzą, w telefonie wszystko śmiga, ale tylko przez jakiś czas. Później wyświetla brak połączenie z internetem. TV niby ma połączenie, stan sieci ok, ale jak chcę włączyć np. YT to już połączenia nie ma, choć stan sieci jest nadal niby ok. Tak wygląda problem teraz może trochę więcej na temat samej instalacji. Router 1 jest w mieszkaniu obok. Kabel 1 idzie przez 3 ściany do komputera. Komputer chciałbym pozostawić dalej na kablu a resztę urządzeń dać na wifi. Z Routerem 1 nic nie zrobię tak musi być, ale numer 2 może da się zamienić na coś taniego bez kombinowania.

Edit: Sie naprodukowałem z tym schematem.... A czy przypadkiem nie wystarczyłby może repeater np. taki repeater.jpg podłączony do kabla 1, wszystkie urządzenia są w jednym pokoju, chyba dobry był by zasięg, co?

Edit 2: Myślę że idealnym dla mnie rozwiązaniem jest repeater Winstars WS513N2 repeater.jpg Czy może ktoś mnie utwierdzić w moim przekonaniu? Czy może jednak się mylę?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych