Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Dwa monitory, jeden komputer...a co z profilami monitorów ?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 rhotax

rhotax

First Rank

• Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 31 03 2014 - 16:53

Znalazłem wiele tematów, tutoriali na YouTube na temat tego jak podłączyć dwa monitory do jednego komputera, jak korzystać itd. ... ale jakoś nigdzie nie znalazłem zagadnienia związanego z różnymi kolorami w obydwu tych monitorach..

Dopiero się szykuję do podłączenia drugiego, ale przelotem widziałem na żywo gdzieś w jakimś biurze tak podłączone monitory i było widać, że każdy z monitorów miał swoją interpretację np. koloru zielonego itp.

Tym w biurze akurat to nie przeszkadzało, ale przy zastosowaniach graficznych to może mieć znaczenie.

Wiele dni...tygodni poświęciłem na szukanie informacji, kalibrowanie, testy itd. itd. żeby w końcu zdjęcia na monitorze wygldały tak jak zdjęcia na wydruku :)

A teraz, jeśli podłączę drugi monitor (który jest INNY od tego pierwszego) to też bez problemu będę mógł go skalibrować niezależnie od pierwszego (zasadniczo - nie tracąc kalibracji pierwszego) ?

I jak to będzie praktycznie się działo, gdy teraz wraz z uruchomieniem się systemu ładuje się PROFIL kolorów - jakby "dla całości",  to gdy będzie drugi monitor dodatkowo załaduje się kolejny profil ale tylko dla tego monitora ?

Na razie nie widzę nigdzie we właściwościach takich opcji, ale może wraz z podłączeniem drugiego monitora pojawiają się dodatkowe zakładki - jakby zduplikowane - i tam można ustawić te same opcje co dla pierwszego ale z innymi wartościami (inna rozdzielczość, inna głębia kolorów...inny profil kolorów) ?

Zresztą, ogólnie w jaki sposób (proceduralnie) skalibruję drugi monitor, skoro gdy teraz włączam np. Adobe Gamma to tam nie ma opcji wyboru dla którego monitora chcę ustalać profil ?

Jeśli wezmę program do kalibrowania dostarczony z moim monitorem to tam też nie ma menu z wyborem monitora.

To w jaki sposób będzie możliwe skalibrowanie drugiego monitora ?

#2 levkis

levkis

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 21 10 2014 - 13:44

wiesz co, sprawdzę u siebie w domu jak to mam

Podejrzewam, że po pół roku to sprawdzenie nie będzie miało żadnego sensu... Temat zamykam.

Użytkownik Pentium320 edytował ten post 21 10 2014 - 23:37

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych