Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

"Zacisk" do taśmy na płycie głównej

asus 1225b

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 server69

server69

First Rank

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 01 04 2014 - 11:31

Witam.
Problem nietypowy. Przy wyjmowaniu dysku twardego z netbooka ASUS 1225B uszkodziłem "zacisk", który trzyma taśmę klawiatury przy płycie głównej (zdjęcia), prawdopodobnie jakiś kawałeczek tego ukrychnąłem i teraz jest obluzowany i nie trzyma tej taśmy sztywno. Zależy mi na tym, żeby jakimś cudem wymienić ten element, ale nie wiem czy w ogóle jest to możliwe, bo nawet nie wiem jak się to konkretnie nazywa i jak tego szukać właściwie,
a więc moje pytanie do Was: czy ktoś już wie jak tego szukać i czy takie elemenciki są w ogóle sprzedawane osobno czy zostaje tylko, np. kupienie tej samej (uszkodzonej) płyty głównej i przełożenie?

Dzięki i pozdrawiam!

image.jpgimage.jpg

Problem in Windows - reboot. Problem in Linux - be root.
--------------------------------------------------------

Proponuję Ci zwrot pieniędzy przy zakupach w popularnych sieciach handlowych - zapytaj mnie o to!

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 02 04 2014 - 02:38

Mało prawdopodobne, że takie coś dostaniesz osobno. Tutaj raczej trzeba by pojsc w zwykłą prowizorkę, bo szkoda marnować pieniądze na całą płytę główną.

Anyway, czy mimo tego wyłamania są jakieś problemu typu, że taśma jest przesadnie luźna i wypina się sama?

#3 server69

server69

First Rank

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 02 04 2014 - 07:34

Mało prawdopodobne, że takie coś dostaniesz osobno. Tutaj raczej trzeba by pojsc w zwykłą prowizorkę, bo szkoda marnować pieniądze na całą płytę główną.

Anyway, czy mimo tego wyłamania są jakieś problemu typu, że taśma jest przesadnie luźna i wypina się sama?

Taśma jest jakby trochę luźna i nie do końca łapie wszystkie przyciski na klawiaturze, dopiero jak przytrzymam paluchem to wszystkie klawisze funkcjonują prawidłowo.

Natomiast problem mój polega na tym, że padł mi wcześniej dysk (dlatego rozbierałem, by go sprawdzić), a sprzęt jest jeszcze na gwarancji, no a w momencie kiedy widać, że było grzebane i coś tam "poukrychiwane" to zapewne w Asusie się na mnie wypną (chociaż nie znam ich polityki w takich sprawach), dlatego próbuję coś zakombinować na własną rękę i dopiero oddać, a jak się nie uda to opiszę sytuację i zobaczę co powiedzą na to.

Pochodzę jeszcze po serwisach, może będą mieli z jakieś płyty - akurat.

Problem in Windows - reboot. Problem in Linux - be root.
--------------------------------------------------------

Proponuję Ci zwrot pieniędzy przy zakupach w popularnych sieciach handlowych - zapytaj mnie o to!

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 02 04 2014 - 14:32

To chyba będzie najlepsze co można zrobić

Serwisu ASUS'a raczej tak jak napisałeś - nie będzie interesować laptop, który był rozbierany na własną rękę, chociaż zawsze można spróbować.

#5 art_24

art_24

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 14 04 2014 - 09:49

Nie ma opcji, że przyjmą na gwarancję jak było grzebane. I tyle. Po prostu na własną rękę pochodź po serwisach i coś na pewno się trafi. Oby po kosztach.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych