Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Problem z kartą graficzną bądź zasilaczem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 andrzejBG

andrzejBG

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 15 04 2014 - 15:30

Witam,
Od kilkunastu dni mam problem polegający na tym, że podczas grania (multi Mass Effect 3, Civ 5) po jakimś czasie wyłącza się karta graficzna - komputer jest generalnie włączony, ale nagle pojawia się czarny ekran i nie można nic zrobić, tylko ręczny reset. Robiłem pomiary różnymi programami (CPUID HWmonitor, GPU-Z) i karta osiąga maksymalnie ok. 80 stopni (zresztą nie są zbyt wymagające gry). Później zrobiłem test na Valley Benchmark 1.0 i przez długi czas karta była cieplejsza o kilkanaście stopni, a nic się nie stało...
Początkowo karta wyłączała się po kilkudziesięciu minutach, teraz robi to niemal od razu po wejściu do głównego menu. Przed chwilą zrobiłem test Power Supply w OCCT i karta wyłączyła się od razu po nacisinięciu przycisku ON.
Rozkręcałem kompa wielokrotnie, wyjmowałem kartę graficzną i czyściłem ją, przetarłem wentylator od środka i posprawdzałem wszystkie wtyki od zasilacza- wszystko działa bez zarzutu. Dlatego nie wiem, co mogę jeszcze zrobić, i nawet nie mam pewności, czy wadliwy jest zasilacz czy grafika. Wykluczam procesor, gdyż używam programów do renderowania 3d, które korzystają tylko z procka i pod bardzo dużym obciążeniem nic się nie działo. Pograłem trochę w wymienione gry na zintegrowanej karcie i nie było żadnych problemów. Mogę dodać jeszcze tylko tyle, że bezpośrednio po resecie kompa, czasem nie "pika" płyta główna i trzeba resetować jeszcze raz.

Karta: Radeon HD 3870
Zasilacz: Corsair CX 430
Procesor: athlon 64 5600+
Płyta:Gigabyte Ga-MA78GM-s2h
2 gb ram

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 15 04 2014 - 21:14

80 stopni powinno być jeszcze do zaakceptowania, ale mimo wszystko - wyczyść chłodzenie na tej grafice i wymień pastę termoprzewodzącą dla świętego spokoju.

Wykonaj pomiar napięć zasilacza: http://www.elektroda...pic1199202.html

I nie ukrywam - dobrze by było przetestować kartę w innym komputerze, bo bez tego może być ciężko ocenić, czy to faktycznie jej wina.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych