Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Rozbudowany problem z twardzielem od wczoraj.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 godfather

godfather

First Rank

• Użytkownicy
  • 35 postów

Napisano 18 04 2014 - 18:17

Witam, posiadam laptopa acer:
i3-3110m 2.4Ghz
4gb ram
GF GT640m 2gb
dysk 500 gb

Wczoraj gdy go sobie użytkowałem najpierw się zwiesił (szło ruszać kursorem ale nic nie chciało się kliknąć) po czym wyskoczył bluescreen. Komputer się zrestartował i po starcie wyskakiwało logo Acer, po czym nawet nie startował windows tylko od razu komunikat:

"Uruchomienie systemu windows nie powiodło sie. Przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania. Aby rozwiązać ten problem:
1. Włóż dysk instalacyjny systemu windows i ponownie uruchom komputer
2. wybierz ustawienia języka, a następnie kliknij przycisk dalej.
3. kliknij pozycję Napraw ten komputer

Jeśli nie masz tego dysku, skontaktuj się z administratorem systemu lub producentem komputera, aby uzyskać pomoc.

stan: 0xc000000f

Informacje: Nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostępne".

Wsadziłem więc płytę z windowsa 7 64bit gdyż takową wersję mam zainstalowaną, zabotowałem (btw. w biosie mój dysk twardy był widoczny), windows z płyty dłuuuugo się odpalał... w końcu ruszył, wybrałem Język polski, dałem NAPRAW... tutaj z kolei nie umiał znaleźć systemu (widział windows 7, partycję D, ale rozmiar partycji miał 0MB) długo trwało wyszukiwanie... później jak już mogłem nacisnąć DALEJ, to 30min wyszukiwania usterki, 30 min "próba naprawienia" po czym wyskoczył komunikat coś w stylu "Próba naprawienia dysku. Może to zająć ponad godzinę". Ten proces z kolei trwał 4 godziny. W końcu zakończył, zrestartowałem komputer i tym razem po logo Acer, wyświetla się Trwa uruchamianie systemu Windows (logo milutko pulsuje) po czym czarny ekran, po jakichś 10 min pojawia się biały kursor na czarnym tle po czym komputer się restartuje. Próbowałem powtórzyć akcję z naprawą przez płytę windowsa. Teraz ogólnie po płycie porusza się o niebo szybciej, w tym oknie co ostatnio partycja miała 0MB jest już 465GB, znajduje ją szybko, lecz naprawić jej nie umie, po krótkim podejściu komunikat, że lipa i żebym sprawdził czy nie podłączałem żadnego sprzętu.

Za pomocą hiren boot cd zgrałem sobie ważne dane z dysku. Uruchomiłem też HDD scan S.M.A.R.T i mam zielone lampki, a żółte przy:
G-sense error rate
Current pending sector count
Uncorrectable sector count

I tyle, co mam dalej zrobić? Zależy mi żeby obyło się bez formatu. Podejrzewam, że z dyskiem jest coś nie halo, jednak dzięki temu hiren boot cd mogłem sobie chodzić po twardzielu więc dane tam siedzą.

Bardzo proszę o pomoc.

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 19 04 2014 - 14:54

Przepraszam, a co ma format do stawiania systemu? Już od czasów pierwszego XP-ka masz opcję reinstalacji bez formatowania, a w Win7 jest to jeszcze prostsze...

Swoją drogą, przenoszę temat.

Zapodaj zrzuty ekranu z diagnostyki, którą przeprowadziłeś.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 godfather

godfather

First Rank

• Użytkownicy
  • 35 postów

Napisano 19 04 2014 - 17:36

Mam tylko jedną partycję na tym komputerze, więc wystarczyłoby zainstalować na niej system bez wcześniejszego formatowania i stworzy mi się świeży windows 7 z folderem windows.old tak?

Załączam zdjęcie, nie wiem, czy ryzykować instalację bo z tego co wyczytałem są to błędy krytyczne.

Załączone miniatury

• IMAG0553 (1).jpg

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 20 04 2014 - 02:03

Przede wszystkim - pierwszą rzeczą, jaka jest do zrobienia, to wykonaj kopię zapasową wszystkich swoich najważniejszych danych z tego dysku, aby (tfu tfu) nie doszło do awarii. Czy uda się bez formata, na chwilę obecną ciężko powiedzieć.

Jeśli były BSOD'y - wrzuć zawartość katalogu X:\Windows\Minidump na jakiś hosting i daj link.

Użyj MHDD do wykonania skanowania dysku. http://www.nirvanowi...ka.pl/MHDD.html - punkt 1.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych