Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Niebieski ekran, problem z plikiem nv4_disp.dll

nv4_disp.dll GeForce 210 xp BSOD

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 sockoow

sockoow

First Rank

• Użytkownicy
  • 39 postów

Napisano 26 04 2014 - 09:54

Cześć,

Komputer stacjonarny wyłącza mi się kilka razy w tygodniu, pojawia się niebieski ekran. Jest na nim napisane, że problem dotyczy pliku nv4_disp.dll.

Awaria ta pojawia się, gdy np. klikam w link na youtube, przy uruchomienia firefoxa, przy włączaniu jakichś aplikacji (gra, radio internetowe).

Wykonałem 6 pętli Memtest86 - nie wykrył żadnych błędów.

dane mojego PC:

system: Windows Xp Home SP3

płyta główna: Gigabyte S775 GA-945GCMX-S2 (BIOS F6i)

procesor: Intel Core 2 Duo E7500 2.93 GHz
pamięć: 2x 2 GB, DDR2-800 (400MHz) SDRAM, GR800D264L5/2G

karta graficzna: GeForce 210 (zainstalowane sterowniki: nv4_disp 6.14.13.3489 - nVIDIA Detonator 34.89)

dysk: Samsung HD403LJ (372 GB)

Z góry dziękuję za pomoc:)

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 26 04 2014 - 14:15

Usuń sterownik karty graficznej, zainstaluj go ponownie. jesli to nie pomoże, usuń go jeszcze raz i zainstaluj któryś z wcześniejszych.

Miałem podobny sensacje pół roku temu, nawet reinstalacja systemu nie pomogła. teraz karta pracuje na poczciwych 285.62 i nie mam już żadnych problemów.

Wiem, że to tylko pozorne rozwiązanie, że unikam najnowszych sterowników, ale skoro tak jest dobrze, to nie ma sensu tego zmieniać.

Chyba, ze twoim priorytetem jest granie i bez najnowszych sterów nic nie zdziałasz - a w takim razie nie będę umiał Ci pomóc. nikt inny również (a przynajmniej na tym forum).

Pozostanie ci tylko szukanie pomocy gdzies indziej lub poprzez support nVidii.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 sockoow

sockoow

First Rank

• Użytkownicy
  • 39 postów

Napisano 26 04 2014 - 18:12

Usuń sterownik karty graficznej, zainstaluj go ponownie. jesli to nie pomoże, usuń go jeszcze raz i zainstaluj któryś z wcześniejszych.

Miałem podobny sensacje pół roku temu, nawet reinstalacja systemu nie pomogła. teraz karta pracuje na poczciwych 285.62 i nie mam już żadnych problemów.

Wiem, że to tylko pozorne rozwiązanie, że unikam najnowszych sterowników, ale skoro tak jest dobrze, to nie ma sensu tego zmieniać.

Chyba, ze twoim priorytetem jest granie i bez najnowszych sterów nic nie zdziałasz - a w takim razie nie będę umiał Ci pomóc. nikt inny również (a przynajmniej na tym forum).

Pozostanie ci tylko szukanie pomocy gdzies indziej lub poprzez support nVidii.

Zainstalowałem właśnie najnowszy sterownik do karty graficznej. Może to rozwiąże problem. Jak przez tydzień się ani razu nie wysypie, to będzie znaczyło, że pomogło.

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 27 04 2014 - 11:27

A może właśnie nie pomoże. Ale zobaczysz sam.

W programach komputerowych, zwłaszcza sterownikach - zwykle to, co jest najnowsze, nie zawsze jest najlepsze.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#5 sockoow

sockoow

First Rank

• Użytkownicy
  • 39 postów

Napisano 08 06 2014 - 09:30

Zwykła aktualizacja sterowników karty graficznej pomogła:) System nie wysypał się ani razu od tego czasu. Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych