Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Problem z zapisywaniem w Wordzie 2010 - ponowne pytanie o nazwę pliku.

word 2010

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 aceout

aceout

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 12 05 2014 - 09:08

Witam.

Przeszukiwałem Internet wszerz i wzdłuż, ale niestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania mojego problemu.

Pracuję na kilku dziesięciu plikach tekstowych Worda i często je modyfikuję. Ostatnio pojawił się problem polegający na tym, że po skończonej pracy na pliku i zapisaniu go (poprzez wyłączenie lub skrót ctrl+s), po chwili wyskakuje okienko z pytaniem o nazwę (tak jakbym  nigdy wcześniej go nie zapisywał). Oczywiście nie mogę go nadpisać, tylko muszę podać inną nazwę...

Moje zdziwienie jest tym większe, że wszystkie pliki nie mają atrybutu "tylko do odczytu".

Najdziwniejsze w tym wszystkim jednak jest to, że problem nie występuje zawsze i w tych samych plikach. Czasami udaje mi się zapisać kilka plików normalnie i nagle bez wyraźnego powodu pojawia się wyżej opisany problem. Ten sam plik czasem wymaga ponownego zapisania z inną nazwą, później nie, a po jakimś czasie znów tak...

Nadmienię, że skanowałem dogłębnie cały system antywirusem i programem wykrywającym spyware - SPYHUNTER.

Znalazł jakieś drobne problemy, rozwiązał je, ale mój problem pozostał.

Po przeniesieniu plików na inny komputer, problemu nie ma.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

AceOut.

Dell Inspirion core i5

Windows 7 64bit PL

MS Office 2010 Academicy

Kaspersky endpoint securit

Załączone pliki

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 12 05 2014 - 09:35

Zakładam, że na twoim komputerze, jak i na drugim - kontrolnym, oba Office'y są licencjonowane i nie ma to nic wspólnego z "dodatkami".

Może wystarczy odinstalować pakiet, wyczyścić rejestr i po ponownym rozruchu systemu, zainstalować go ponownie?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 aceout

aceout

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 12 05 2014 - 09:55

Oczywiście Windows i Office są legalne (office ma licencję na 3 stanowiska). Sprawdzę po powrocie do domu i dam znać czy pomogło.

Przypomniałem sobie, że próbowałem też na nowym użytkowniku z prawami admina i też nie pomogło.

Piszę tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś to wymyślił w międzyczasie.

#4 aceout

aceout

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 12 05 2014 - 20:43

Niestety niczego to nie zmieniło. Czy ktoś jeszcze ma jakieś pomysły? Mi się już skończyły. Jeśli potrzebujecie więcej danych to piszcie jaki raport by się przydał do identyfikacji problemu...

#5 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 12 05 2014 - 20:50

Sprawdź, czy jakiś inny program nie blokuje pliku. Poniżej masz artykuł, jak to zrobić z użyciem Process Explorer:

http://www.techsuppo...-using-file.htm

#6 aceout

aceout

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 13 05 2014 - 12:45

Dzięki "dr_bliss". Okazało się, że Kaspersky z niezrozumiałych dla mnie powodów przestał ufać pakietowi Office.

Gdy wstrzymałem ochronę nagle wszystko wróciło do normy.

Powód dziwnego zachowania Worda choć prozaiczny zmusza mnie do znalezienia powodu, dla którego Kaspersky zmienił swoje zachowanie po podnad pół roku prawidłowego działania systemu (bo tyle minęło od ostatniej reinstalki).

Jeśli ktoś potrafi znaleźć na to odpowiedź to czekam na propozycje :)

Być może sprawa ma głębsze dno...

Pozdrawiam.

#7 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 13 05 2014 - 18:38

Nie wiem, jak tam Kaspersky, ale mój HIPS (bo domyślam się, że to moduł HIPS Kasperskiego a nie antywirus sprawia te problemy) ma zestaw tzw. reguł. Czasem w takich sytuacjach muszę ręcznie zmienić ustawienia reguły dla programu i po prostu na nieco więcej mu pozwolić.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych