Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

jak wymusic boootowanie z napedu DVD (sata)

boot sata

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 m_flower

m_flower

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 14 05 2014 - 12:27

Witam. 

Posiadam komputer na plycie glownej: Gigabyte GA-970A-UD3 (1.2) - 6 kanalow SATA. Postanowilem zainstalowac Windows 7 OEM 64 bit (plyta kupiona w sklepie) i tu zaczynaja sie schodki. 

Aby uproscic odlaczylem od kontrolera SATA wszystkie napedy i pozostawilem jedynie: 

DVD - sata

HDD - sata z zainstalowanym MS Vista OEM 32 bit. 

Aby wymusic boot z napedu DVD w biosie zmienilem prioryter bootowania i jako pierwszy, drugi, trzeci boot wskazalem CD-ROM. Po zapisaniu i restarcie plyta usilnie omija DVD i bootuje sie z dysku HDD.

Wiec postanowilem wymusic boot z menagera bootowania - F12 na mojej plycie. To samo. 

Po odlaczeniu jedynego HDD - plyta bootuje z DVD i zaczyna sie proces instalacji, ok. 

Po podlaczeniu zamiast HDD systemowego - drugiego HDD zawierajacego jedynie partycje rozszerzona (dysk z danymi) plyta nie bootuje z DVD. 

Zatem plyta instalacyjna DVD  i naped DVD dzialaja prawidlowo. 

Probowalem zmieniac kolejnosc kanalow do ktorych podlaczony jest naped DVD i HDD. Bez efektow. 

Jak wymusic zatem na plycie glownej bootowanie z DVD, gdy podlaczony jest jeden dysk hdd (sata) ? 

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 15 05 2014 - 01:54

Masz wgrany najnowszy bios na płycie głównej?

Ciekawe jak zareagowałby komputer jakby w napędzie znalazł się nie Windows 7 tylko jakiś inny system bootowalny.

Wiem, że to trochę na około, ale jeśli masz taką możliwość, to moze przygotuj bootowalnego pendrive'a z Win 7 i to z niego zabootuj instalację?

Nie mniej jednak - problem dziwny, jeszcze takiego przypadku nie widziałem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych